Geneva Motor Show 2019

Subaru Viziv Adrenaline Concept – crossover przyszłości prosto z Genewy

Subaru oficjale zaprezentowało zapowiadany samochód koncepcyjny Viziv Adrenaline.

Subaru oficjale zaprezentowało zapowiadany samochód koncepcyjny Viziv Adrenaline.

Duże targi motoryzacyjne to nie tylko premiery nowych bądź odświeżonych samochodów, ale również pokazy znacznej ilości aut koncepcyjnych. Subaru zgodnie z obietnica na trwające własnie wydarzenie w Genewie zabrało ze sobą swój zapowiadany od dłuższego czasu koncept Viziv Adrenaline Concept.

Pojazd prezentuje w jakim kierunku japońska marka zamierza podążać w projektowaniu swoich następnych modeli. Pojazd otrzymał nadwozie niezwykle popularnych ostatnio crossoverów, jego cechą charakterystyczną są dobudowane, ciemne elementy nadwozia, które umieszczone zostały wokoło nadkoli oraz na progach pod drzwiami. Spełniają one swego rodzaju ochrony dla elementów, które narażone są na otarcia i wgniecenie w czasie jazdy off-road.

Ponadto auto otrzymało wąskie przednie światła, które zostały dodatkowo dopełnione przez kilka mniejszych lampek niżej. Bardzo podobną architekturę prezentują reflektory z tyłu samochodu. Przednia szyba pojazdu została znacznie wydłużona, przez co szary dach zaczyna się bardzo wysoko. Z tyłu widzimy dosyć niecodzienny spojler złożony z dwóch części.

Cechami które warto jeszcze wymienić są dwie końcówki układu wydechowego które wbudowane zostały w zderzak i otrzymały pomarańczowy kolor. Tradycyjne lusterka boczne zastąpione zostały przez wystające słupki na których zamontowane zostały kamery. Tradycyjnie jak przystało na samochód koncepcyjny – maszyna umieszczona została na ogromnych kołach.

Niestety nie pokazane zostało wnętrze auta, ani udostępnione żadne informacje dotyczące jego układu napędowego. Widocznie japońska marka chciała jedynie zaprezentować nowoczesne nadwozie auta, na jakim wzorować się będą podczas tworzenia swoich maszyn w przyszłości.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz