Geneva Motor Show 2019

Następca Porsche 918 Spyder nie szybciej niż w 2025 roku

Porsche potrzebuje jeszcze dużo czasu, aby przygotować odpowiednią technologię dla następcy modelu 918 Spyder.

Porsche potrzebuje jeszcze dużo czasu, aby przygotować odpowiednią technologię dla następcy modelu 918 Spyder.

Produkcja Porsche 918 Spyder została zakończona w połowie 2015 roku. Chociaż pojazd osiągnął ogromny sukces, to jak dotąd nie doczekaliśmy się jego następcy i jak się teraz okazuje – szybko nie będzie miało to miejsca. Pierwsze możliwe terminy, kiedy to nastąpi, wskazują najszybciej na 2025 rok.

Wiadomość tę przekazał szef Porsche – Olivera Blume podczas wywiadu udzielonego w trakcie trwania Geneva Motor Show 2019. Uzasadnił decyzję swojej firmy tym, że technologia akumulatorów jakie znalazłyby się na pokładzie samochodu, nie jest jeszcze gotowa. Według obliczeń, inżynierowie pracujący nad projektem potrzebować będą jeszcze trzech bądź czterech lat na stworzenie odpowiedniego pakietu baterii.

Wiemy, że następca Porsche 918 Spyder będzie w pewnym stopniu zelektryzowany, jednak nie mamy konkretnych informacji, czy będzie autem całkowicie elektrycznym czy hybrydą. Istnieje realna szansa, że wykorzystywać będzie on akumulatory półprzewodnikowe, nad którymi Porsche prowadzi aktualnie badania współpracując z Uniwersytetem Stanforda.

Dotychczasowe analizy wykazały, że baterie półprzewodnikowe będą o 30 procent lżejsze niż obecnie stosowane akumulatory, ponadto będą mogły zapewniać zasięg na poziomie 1000 kilometrów, a 99% materiałów użytych do ich produkcji będzie nadawało się do recyklingu. Koncern do którego należy Porsche – Volkswagen AG, w zeszłym roku zainwestował 100 milionów dolarów w kalifornijską firmę QuantumScape pracującą nad właśnie tym typem baterii. Ostatecznym celem współpracy jest zbudowanie linii produkcyjnej dla nowoczesnych akumulatorów do połowy dekady.

Wizja supersamochodu przyszłości od Porsche

źródło: Motor1, CarAdvice

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz