Geneva Motor Show 2019

Oto najtańsze Bugatti

Ten pojazd w stylu retro został wyceniony na 130 tysięcy złotych.

Ten pojazd w stylu retro został wyceniony na 130 tysięcy złotych.

Bugatti hucznie świętuje swoje 110. urodziny. Z tej okazji zaprezentowano specjalną edycję Bugatti Chiron, a także wyjątkowe Bugatti La Voiture Noire, które wyprodukowane zostało w zaledwie jednym egzemplarzu. Bez większego rozgłosu wprowadzono również specjalny pojazd, który można było podziwiać na stoisku w Genewie.

Prezentowane dziś Bugatti Baby II niestety nie jest to do końca samochodem. To wyjątkowa replika Bugatti Type 35 w skali 3/4 prawdziwego modelu. Wykonana została wykorzystując technologię druku 3D, a detale wykonano ze starannością znaną z oferowanych samochodów.

Wnętrze wykonane został z aluminium, a siedzisko oraz kierownicę ze skóry wysokiej jakości. Każdy egzemplarz posiada tabliczkę z numerem produkcyjnym, która podobnie jak w Chironie wykonana jest ze srebra.

Baby II nie jest autkiem na pedały dla najmłodszych. Zasilane jest demontowalną baterią lithium-ion i posiada silnik elektryczny. Dostępne są dwa tryby jazdy. W trybie dla dorosłych jest w stanie rozpędzić samochód do 45 km/h oraz do 20 km/h w trybie dla dzieci.

Ta w połowie zabawka i w połowie samochód z jednej strony powstała aby uczcić 110-urodziny marki, a z drugiej aby przywrócić do życia wyjątkowe Bugatti Baby. W 1926 roku Ettore Bugatti zbudował zabawkę będącą repliką Type 35 w połowie wielkości.

Produkcja ograniczona zostanie do 500 egzemplarzy. Cennik rozpoczyna się od 30 tysięcy euro, co w przeliczeniu wynosi 130 tysięcy złotych. Nie wszystkie sloty zostały jeszcze wyprzedane i każdy może zarezerwować własny egzemplarz kontaktując się mailowo pod adresem [email protected].

Bugatti Baby II

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz