Produkcyjna wersja Porsche Taycan zadebiutuje już we wrześniu

Zarezerwowane zostało już 20 tysięcy egzemplarzy.

Zarezerwowane zostało już 20 tysięcy egzemplarzy.

Od momentu kiedy Porsche zaprezentowało światu swój elektryczny samochód koncepcyjny Mission E minęło już trzy i pół roku. Był to jednak czas, kiedy niemiecka firma nie próżnowało i w związku z tym niedługo po wakacjach będziemy świadkami publicznej premiery produkcyjnej wersji pojazdu. Patrząc, że wydarzenie zapowiedziane zostało konkretnie na wrzesień, powinniśmy się spodziewać, że samochód wystawiony zostanie podczas targów Frankfurt Motor Show 2019.

Pomimo tego, że nie wiemy jeszcze nawet jak auto ostatecznie wygląda, to na ten czas 20 tysięcy egzemplarzy ma już swoich potencjalnych właścicieli, którzy wpłacili kaucję 2,5 tysiąca euro, aby wpisać się do kolejki oczekujących. Dzięki temu otrzymają swoje modele szybciej od pozostałych osób spoza listy. Aby sprostać tak pokaźnemu popytowi, Porsche już teraz stara się jak najlepiej zoptymalizować linie montażowe, chociaż te nie zostały jeszcze uruchomione.

Przypomnijmy, że Porsche Taycan wyposażone zostanie w dwa silniki elektryczne, które generować będą razem moc 600 KM. Akumulatory na pełnym naładowaniu zaoferować mają zasięg około 500 kilometrów w cyklu NEDC. Prędkość ich ładowania ma być powalająca, ponieważ według marki cztery minuty ładowania wystarczyć mają na naładowanie baterii do poziomu, który pozwoli na przejechanie 100 km.

Jeśli chodzi o osiągi, to wiadome jest, że sprint od 0 do 100 km/h wyniesie 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna to wciąż pilnie strzeżona tajemnica, jednak prawdopodobne jest, że zostanie ograniczona do 250 km/h lub 280 km/h.

Po premierze modelu Taycan, firma zamierza skupić się na rozwoju bardziej praktycznego odpowiednika auta – Porsche Taycan Cross Turismo. Debiut maszyny powinien mieć miejsce w przyszłym roku.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz