Bentley Continental GT V8 oficjalnie zadebiutował

Pierwsze dostawy w Europie przewidziane są na początek przyszłego roku.

Pierwsze dostawy w Europie przewidziane są na początek przyszłego roku.

Aktualna generacja Bentleya Continental GT otrzymała właśnie nowy, potężny wariant. Pod maskę wersji, która zaliczyła wczoraj swój oficjalny debiut trafił silnik twin-turbo V8 o pojemności 4-litrów, który generuje moc 549 koni mechanicznych oraz 770 Nm.

Według oficjalnych danych pojazd z tą wersją silnikową, wypada nieznacznie gorzej od modelu posiadającego pod maską silnik W12. Continental GT V8 przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy, podczas gdy W12 potrzebuje na to o 0,2 sekundy mniej. Prędkość maksymalna obu edycji maszyny wynosi 318 km/h.

Bentley postanowił zatroszczyć się nieco o portfele swoich klientów i umieścił w pojeździe system dezaktywacji połowy cylindrów podczas spokojnej jazdy ze stałą prędkością. Marka zaznacza jednak, że przełączanie pracy silnika nie ma żadnego wpływu na płynność jazdy, ponieważ zajmuje to jedynie 20 milisekund. Ponadto samochód posiada adaptacyjny i inteligentny system napędu na wszystkie koła, który zależnie od warunków na drodze i charakteru prowadzenia auta, przekazuje moc silnika na obie, bądź jedynie tylną oś napędową pojazdu.

Bentley Continental GT V8 standardowo posiada 20-calowe felgi ze wzorem 10-ramiennej gwiazdy. Dobrać można inne wzory kół, których jest łącznie dziewięć w rozmiarach od 20 do 22 cali. Standardowo wybrać możemy siedem różnych barw lakieru i tyle samo kolorów dachu w przypadku wersji cabrio. Naturalnie przygotowana została dodatkowo specjalna paleta barw dla bardziej wymagających i bogatszych klientów.

Bentley przyjmuje już zamówienia na samochód w Stanach Zjednoczonych. Tam pierwsze dostawy realizowane będą w trzecim kwartale tego roku. Na starym kontynencie auto zobaczymy na publicznych drogach dopiero na początku przyszłego roku.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz