Supersamochody

Bugatti La Voiture Noire będzie w pełni gotowe dopiero za 2 lata

Maszyna jest w jeszcze tak wczesnej fazie produkcji, że na ten moment nie posiada nawet jeszcze ukończonego projektu wnętrza.

Maszyna jest w jeszcze tak wczesnej fazie produkcji, że na ten moment nie posiada nawet jeszcze ukończonego projektu wnętrza.

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie mieliśmy okazję zobaczyć niesamowity hipersamochód one-off od Bugatti – La Voiture Noire. Auto zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie nie tylko ze względu na swój niesamowity wygląd oraz piekielną specyfikację, ale również przez swoją cenę wynoszącą 71 milionów złotych.

Szczęśliwy nabywca maszyny – Ferdinand Piëch – szef koncernu Volkswagena, nie może jednak cieszyć się jeszcze swoim autem. Zanim wsiądzie za jego kierownicę minie jeszcze sporo czasu. Jak ustalił portal Carscoops do wykończenia pojazdu francuska marka potrzebować będzie jeszcze od 2 do 2,5 lat.

Według słów szefa komunikacji Bugatti – Tima Bravo, maszyna jest w jeszcze tak wczesnej fazie produkcji, że na ten moment nie posiada nawet jeszcze ukończonego projektu wnętrza. Ponadto samochód z targów nie posiadał pod maską 8-litrowego silnika W16. Na potrzeby prezentacji samochód wjechał na scenę napędzany silnikiem elektrycznym.

Zaznaczmy jednak, że projekt Bugatti La Voiture Noire w momencie trwania wydarzenia Geneva Motor Show 2019 rozwijany był jedynie przez pół roku. Stworzenie wyglądu hipersamochodu oraz zmontowanie jego nadwozia wydaje się być i tak dużym osiągnięciem w tak krótkim czasie.

źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz