Koenigsegg Jesko całkowicie wyprzedany

W przeciągu 5 dni od premiery wszystkie 125 egzemplarzy auta znalazło swoich właścicieli.

W przeciągu 5 dni od premiery wszystkie 125 egzemplarzy auta znalazło swoich właścicieli.

Koenigsegg Jesko swoim wyglądem jak i piekielnymi osiągami zrobił ogromne wrażenie na osobach śledzących premiery jakie miały miejsce podczas zakończonego niedawno Genewa Motor Show 2019. Wysoka popularność auta oczywiście zaskutkowała naturalnie dużym zainteresowaniem osób, które potencjalnie mogłyby nabyć pojazd.

Założyciel marki i jej dyrektor generalny – Christian von Koenigsegg poinformował w oświadczeniu wydanym po targach, że wszystkie 125 egzemplarzy auta mają już swoich właścicieli. Zanim pojazd został oficjalnie zaprezentowany, 83 egzemplarze zostały już zarezerwowane. Pozostałe 42 sztuki znalazły klientów w przeciągu 5 dni od momentu premiery.

Wizjonerska praca naszych projektantów, inżynierów i techników oraz trud naszego zespołu sprzedaży i globalnej sieci dealerów pokazały jak świetny tworzymy zespół. Cała ich praca zaskutkowała możliwością pokazania Koenigsegg Jesko światu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pozytywne przyjęcie go przez prasę, opinię publiczną i oczywiście naszą rosnącą rodzinę właścicieli Koenigsegg.

Christian von Koenigsegg

Na ten moment wiemy, że pojazd nie trafi na pewno na linie montażowe do końca tego roku. Kiedy produkcja stanie się faktem, szwedzka marka produkować będzie jeden egzemplarz samochodu na tydzień.

Szczęśliwi nabywcy hipersamochodu skonfigurować będą go mogli na dwa różne sposoby. Wersja pierwsza koncentrować się będzie na jak najlepszych sprawowaniu się na torze, druga zapewniać będzie najwyższą możliwą prędkość maksymalną. Maszyna, która wystawiona została podczas wydarzenia w Genewie jest pierwszą wymienioną opcją, nie będzie ona w stanie osiągnąć prędkości 482 km/h, jednak zapewnia lepszy współczynnik aerodynamiki oraz większą siłę docisku.

źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz