Mercedes-AMG A35 od teraz również jako sedan

Ta sama moc i wyposażenie w wydłużonym nadwoziu.

Ta sama moc i wyposażenie w wydłużonym nadwoziu.

Mercedes-AMG we wrześniu zeszłego roku zaprezentował nowy, bazowy model o nazwie A35, którym zamierzał podbić rynek sportowych hot-hatchy. Teraz, po pół roku niemiecki producent pokazał oficjalnie nową wersję pojazdu, tym razem w nadwoziu sedan.

Samochód nie różni się od swojego mniejszego brata niczym, oprócz przestrzeni za słupkiem B. Rozstaw osi, jednostka napędowa oraz wyposażenie pozostały takie same. Spojler z dachu został zmniejszony i przeniesiony na koniec klapy bagażnika, ponadto przedłużony tył otrzymał nieco zmieniony wygląd świateł.

Marka nie ujawniła konkretnych informacji o rozmiarach bagażnika, przestrzeni starczyć ma na przewiezienie „sporego bagażu”. Pasażerowie siedzący na tylnej kanapie według zapewnień Mercedesa-AMG otrzymają taką ilość przestrzeni, jak w typowym kompaktowym sedanie. Wnętrze pod względem wykonania i technologii jest dokładną kopią hatchbacka. Oznacza to, że na pokładzie znajduje się system info-rozrywki MBUX, dwa cyfrowe wyświetlacze oraz charakterystyczne dla firmy ambientowe podświetlenie.

Pod maskę auta trafiła znana nam już 2-litrowa jednostka z czterema cylindrami generująca 306 KM oraz 400 Nm. Sprzężona jest z 7-stopniową, automatyczną skrzynią biegów, która rozkłada moc silnika w stosunku 50:50 na obie osie napędowe. Prędkość maksymalna maszyny nie została jeszcze ujawniona, jednak z pewnością ograniczona zostanie elektronicznie do 250 km/h. Sprint do 100km/h zajmuje tyle samo co w przypadku hatchbacka – 4,7 sekundy.

Nie ujawnione zostały konkretne informacje dotyczące cen pojazdu oraz tego, kiedy dostępny będzie u dealerów. Możemy być jednak pewni, że auto pokaże się na drogach publicznych jeszcze w tym roku.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz