Artisan Spirits stuningowało najnowsze modele Lexusa

Na tunera Artisan Spirits zawsze można liczyć. Japoński warsztat przygotował pakiety tuningowe dla najnowszych modeli Lexusa - UX, ES i RC.

Na tunera Artisan Spirits zawsze można liczyć. Japoński warsztat przygotował pakiety tuningowe dla najnowszych modeli Lexusa – UX, ES i RC.

Artisan Spirits, warsztat tuningowy z siedzibą w podtokijskiej prefekturze Saitama, współpracuje z Lexusem odkąd producent oficjalnie wszedł na japoński rynek. Wieloletnia kooperacja tak zbliżyła do siebie obie firmy, że obecnie samochody Lexusa trafiają do warsztatu Artisan Spirits jeszcze w
wersji przedprodukcyjnej, by tuner mógł przygotować modyfikacje, zanim auto oficjalnie trafi na rynek. Co więcej, auta stuningowane przez japońską firmę są często wystawiane na oficjalnych stoiskach Lexusa na SEMA czy Tokyo Auto Salon. Tym razem japońscy tunerzy zabrali się za trzy najnowsze modele marki.

Lexus UX

Dla najmniejszego crossovera Lexusa Artisan Spirits przygotował ciekawy pakiet z linii Black Label. Zestaw składa się z spojlerów umieszczonych na dole przedniego zderzaka i progach, tylnego dyfuzora, poszerzeń nadkoli oraz dodatkowych spojlerów na pokrywie bagażnika i dachu. Elementy sprawiają, że auto wydaje się wyraźnie niższe i dodatkowo lekko odyfikują jego aerodynamikę, a nadkola poszerzają nadwozie o 10 mm z każdej strony. Wisienką na torcie są 20-calowe, aluminiowe felgi.

Lexus ES

ES, czyli średniej wielkości sedan Lexusa również otrzymał pakiet z serii Black Label. Chociaż producent nie podaje jeszcze jego szczegółowego składu, efekty pracy Artisan Spirits pokazuje auto zaprezentowane na ostatniej edycji targów SEMA w Las Vegas. Podobnie jak w przypadku UX,
tutaj również Japończycy zastosowali spojler z przodu i nakładki na progi, tylny dyfuzor oraz dodatkowe spojlery na klapie kufra i tuż nad tylną szybą.

Lexus RC

Nowy Lexus RC, jak przystało na sportowe coupé, również został zmodyfikowany elementami z linii Black Label. I tym razem na przodzie auta i progach znalazły się spojlery, a tył ozdabiają dyfuzor i kolejne spojlery – dachowy oraz do wyboru niskoprofilowy w kontrastowym kolorze na pokrywie bagażnika lub pełnowymiarowe, spore skrzydło z karbonu. Całość zwieńczają 20-calowe obręcze Corart A5 o pokaźnej szerokości.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz