BMW Serii 3 zadebiutowało z powiększonym rozstawem osi

Samochód zaprezentowany został z oznaczeniem 325Li.

Samochód zaprezentowany został z oznaczeniem 325Li.

Trwające właśnie targi motoryzacyjne Auto Shanghai to idealny moment dla marek motoryzacyjnych aby zaprezentować nowości w swojej gamie. Z okazji zdecydowało się skorzystać BMW i zaprezentowało właśnie w Chinach BMW Serii 3 z powiększonym rozstawem osi.

Samochód posiada rozstaw osi większy o 11 centymetrów względem podstawowej wersji pojazdu. Spowodowało to powiększeniem przestrzeni dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie o 4,3 centymetra. Tylne drzwi zostały dodatkowo wydłużone o 11 centymetrów tak, aby ułatwić wysiadanie. Pojazd otrzymał również zaprojektowane na nowo zagłówki oraz centralny podłokietnik. Bagażnik może pochwalić się pojemnością 480 litrów.

Pod względem wyposażenia, wypada wymienić szklany, panoramiczny dach, trzystrefową automatyczną klimatyzację, skórzaną kierownicę oraz szereg systemów bezpieczeństwa takich jak autonomiczne, awaryjne hamowanie, system ostrzegania przed zjeżdżaniem z pasa i radar wykrywający pieszych na drodze.

BMW z powiększony rozstawem osi początkowo dostępne będzie jedynie w wersji 325Li, pod maską której znajdziemy turbodoładowany, czterocylindrowy silnik o mocy 184 KM i 300 Nm. Sprzężona do niego jest ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów Steptronic, która naturalnie przekazuje moc jedynie na tylną oś samochodu.

Jeżeli chcielibyście nabyć pojazd u Europie, to mamy dla was złą wiadomość – BMW Serii 3 z powiększonym rozstawem osi dostępne jest ekskluzywnie w Chinach. Nie mamy żadnej informacji co do tego, czy samochód trafi na rynek starego kontynentu.

źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz