Lexus LM – pierwszy minivan

Nadchodzi nowy hit sprzedaży na rynkach azjatyckich.

Nadchodzi nowy hit sprzedaży na rynkach azjatyckich.

Zazwyczaj podczas premiery nowego modelu Lexusa panuje atmosfera ekscytacji i podniecenia. Premiery takich modeli jak LC, LS oraz LFA to były wielkie wydarzenia, które wprowadzały na rynek wyjątkowe samochody. Dziś do oferty japońskiego producenta dołącza model LM, który jest dość kontrowersyjny.

Oto pierwszy w historii minivan z logo Lexusa. Auto to nic innego jak Toyota Alphard, jednak przeszła ona wiele znaczących modyfikacji. Oczywiście zmienił się wygląd. Atrapa chłodnicy jest przeogromna i w charakterystycznym dla Lexusa kształcie, a zderzak ma inne wykończenie. Boczna linia pozostała bez zmian, jednak aby wyróżnić nowy model pojawiła się nieco inna chromowana lista idąca przez całe nadwozie.

Wnętrze to zupełnie inna bajka. Auto będzie początkowo dostępne wyłącznie jako samochód 4-osobowy. Tylne fotele są całkowicie niezależne, posiadają pełną regulację oraz ogromny podłokietnik umieszczony centralnie. Podobnie jak LS osoby z tyłu będą mogły oglądać filmy i seriale, jednak zamiast dwóch małych ekranów znajduje się tam 26-calowy telewizor, który został umieszczony na specjalnej ściance oddzielającej przestrzeń od kabiny kierowcy. Znalazło się też miejsce na dwie parasolki w stylu Rolls-Royce’a i Skody.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, to przewidziane są dwa warianty. LM 350 będzie posiadać 3,5-litrową jednostkę V6 o mocy 305 KM oraz LM 300h, czyli wersja hybrydowa wykorzystująca 2,5-litrowe R4 o łącznej mocy 218 KM. Napęd przekazywany jest wyłącznie na przednią oś.

Klienci będą mieli do dyspozycji wyłącznie dwa kolory nadwozia – czarny oraz biały.

Lexus LM będzie modelem oferowanym wyłącznie w Azji. Jego głównymi rynkami będzie Japonia oraz Chiny. Na ten moment brak jakichkolwiek planów aby wprowadzić ten model do Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

2019 Lexus LM 300h

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz