Samochody elektryczne

Karma pokazała przepiękne elektryczne Coupe

Przed amerykańskim producentem świeci się fantastyczna przyszłość.

Przed amerykańskim producentem świeci się fantastyczna przyszłość.

Karma powraca i ponownie zamierza zrobić niemałe zamieszanie na rynku aut elektrycznych. Po zmianie nazwy z Fisker Automotive i przebrandowaniu flagowego modelu na Revero GT, przyszedł czas na zdradzenie planów na przyszłość.

Pierwszym nowym modelem, który firma zaprezentowała jest Pininfarina GT, czyli przepiękne elektryczne coupe. Jak sama nazwa wskazuje zostało ono zaprojektowane przez włoskie studio Pininfarina, a producent podkreśla, że jest to pierwszy efekt długofalowej współpracy.

Auto powstało na bazie Revero GT, jednak dzięki zastosowaniu jedynie jednej pary drzwi oraz wymianie wszystkich możliwych elementów zewnętrznych, samochód wygląda znacznie nowocześniej i bardziej sportowo. Wymiary samochodu nie uległy znaczącej zmianie względem oryginału. Revero GT ma 5064 mm długości, 2162 mm szerokości oraz 1330 mm wysokości.

Źródłem napędu są dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 543 KM (399 kW) oraz 1012 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwalają one na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 3,9 sekundy w trybie Performance oraz 4,5 sekundy w trybie Luxury. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie i wynosi 250 km/h. Napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś.

Na pokładzie znajdziemy zestaw baterii o pojemności 28 kWh. Pozwala to na przejechanie maksymalnie 130 kilometrów (98 kilometrów wg cyklu EPA). Zasięg ten można wydłużyć o dodatkowe 450 km z uwagi na zastosowanie 1,5-litrowego silnika benzynowego z BMW i8, który pełni w tym wypadku generatora do ładowania baterii i nie jest bezpośrednio połączony z osią napędową.

Na ten moment nie zostało zapowiedziane wprowadzeniu modelu do produkcji, jednak jeśli zostanie ciepło przyjęty przez klientów, to z pewnością wkrótce zobaczymy go w gamie.

Karma Pininfarina GT

źródło: Karma Automotive

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz