Honda Civic Type R w skali 1:1 wykonana z Lego

Kolejny samochód, który został wykonany z naszych ulubionych klocków z dzieciństwa.

Kolejny samochód, który został wykonany z naszych ulubionych klocków z dzieciństwa.

Wykonywanie replik samochodów z klocków Lego staje się coraz bardziej popularne. Pokazywaliśmy wam już McLarena 720S złożonego z łącznie 280 tysięcy elementów, oraz niesamowite Bugatti Chiron z Lego Technic, które mogło nawet poruszać się z prędkością 20 km/h! Teraz mamy przyjemność przedstawić wam kolejną świetną konstrukcję z klocków, tym razem replikę aktualnej generacji Hondy Civic Type R.

Nad projektem pracowało na raz 9 osób, którym wykonanie całości konstrukcji zajęło łącznie 1300 godzin. Poziom zaawansowania repliki jest naprawdę świetny, ponieważ odtworzone zostały nawet takie szczegóły jak podpis Brembo na zaciskach hamulców, czy plakietka Type R. Najtrudniejszym elementem do wykonania okazała się być tylna wycieraczka szyby oraz spojler. Ciekawym do odnotowania aspektem jest to, że przednie i tylne światła są funkcjonalne i można nimi sterować z pomocą aplikacji na smartfonie.

Samochód budowany był od podstaw warstwa po warstwie, a jego konstrukcja opracowana została na podstawie został o na oficjalnych projektach technicznych. Wszystkie klocki zostały ze sobą sklejone i osadzone zostały na specjalnej stalowej ramie, która łącznie dźwiga na sobie ciężar ponad 1300 kilogramów. Tym samym Honda Civic Type R z Lego jest prawie tak samo ciężka jak oryginalny samochód.

Auto dostępne do zobaczenia będzie niebawem w Australii. Pierwsza okazja nadarzy się 28 kwietnia podczas pokazu „Lego Masters”.

Honda Civic Type R w skali 1:1 wykonana z Lego

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz