Aston Martin DBS Superleggera Volante – najszybszy w historii

Brytyjczycy wprowadzają do swojej gamy najszybszy kabriolet jaki kiedykolwiek stworzyli.

Brytyjczycy wprowadzają do swojej gamy najszybszy kabriolet jaki kiedykolwiek stworzyli.

Zupełnie nowy Aston Martin DSB to przepiękne auto, które wyszło z rąk brytyjskich projektantów. Jego smukłe linie, wyraźne przetłoczenia, wąskie tylne światła oraz ogromna atrapa chłodnicy powodują, że samochód wygląda fenomenalnie. Jeszcze lepiej ma się sytuacja, gdy weźmiemy pod uwagę jednostkę napędową – 5,2-litrowe V12.

Teraz auto będzie oferowane również w wersji bez dachu i wciąż będzie piekielnie szybkie. W istocie będzie to najpotężniejszy kabriolet jakikolwiek zbudowany przez Aston Martina. 725 koni mechanicznych w połączeniu z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów pozwalać będzie na sprint od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy, do 100 mph (161 km/h) w 6,7 sekundy, a prędkość maksymalnie wynosi aż 340 km/h.

Mimo, że nie widać tego na pierwszy rzut oka, inżynierowie intensywnie pracowali przy wyglądzie zewnętrznym oraz poprawie aerodynamiczności. Brak stałego dachu zazwyczaj mocno pogarsza wytwarzany docisk, jednak nie w przypadku DBS. Wprowadzone zmiany pozwoliły uzyskać 177 kg docisku, co jest tylko o 3 kilogramy mniej niż coupe.

W modelach z przydomkiem Volante najważniejszy jest miękki składany dach. W nowym modelu jest on wstanie złożyć się i rozłożyć w zaledwie 14 sekund, a klienci mają wybór spośród ośmiu różnych kolorów materiału.

Cennik DBS Superleggera Volante rozpoczyna się od 295 500 euro (247 500 funtów), a pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w trzecim kwartale bieżącego roku.

2019 Aston Martin DBS Superleggera Volante

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz