Geneva Motor Show 2019

Cristiano Ronaldo przyszłym właścicielem Bugatti La Voiture Noire?

Pojawiła się plotka, że najlepiej zarabiający piłkarz na świecie zakupił najdroższy nowy samochód na świecie.

Pojawiła się plotka, że najlepiej zarabiający piłkarz na świecie zakupił najdroższy nowy samochód na świecie.

Bugatti zaprezentowało w tym roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie swój najnowszy projekt One-Off. Nowy model o nazwie La Voiture Noire, to wyjątkowy pojazd, który oddaje hołd klasycznemu Type 57 SC Atlantic z 1936 roku.

Jeszcze przed premierą mówiło się, że auto zostało już sprzedane, a przyszły właściciel wyczekuje już dnia, w którym będzie mógł odebrać kluczyki do swojego najnowszego auta. Podczas premiery oficjalnie potwierdzono, że cena jaką zapłacił to niewyobrażalne 16,5 miliona euro (z podatkami), co w przeliczeniu wynosi 71 milionów złotych.

Nie było jednak pewne kto zakupił pojazd i spekulowało się, że jest to Ferdinand Piëch – był szef koncernu VAG, dzięki któremu Volkswagen przejął oraz reinkarnował Bugatti. Teraz pojawiła się zupełnie inna wiadomość, która ma nawet logiczny sens.

Wiele zagranicznych dziennikarzy cytuje Daily Mail, które powołuje się na hiszpańską stronę Marca.com. Jak czytamy, nowym właścicielem jest Cristiano Ronaldo, aktualnie piłkarz Juventusu, a wcześniej przez 9 lat gwiazda Realu Madryt. Został on okrzyknięty najlepszym oraz najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie.

Mówi się, że zarabiał on 31 milionów euro rocznie w Realu Madryt, a aktualnie prawdopodobnie jeszcze więcej. Dla kogoś takiego wydanie 16,5 miliona euro na samochód, to zaledwie kilka miesięcy pracy.

Cristiano Ronaldo to stały klient Bugatti. Posiada on w swoim garażu standardowego Veyrona, Veyrona Super Sport, Veyrona Grand Sport Vitesse oraz nowego Chirona. Niewykluczone, że jest też na liście 20 szczęśliwców, którzy zakupili limitowane Bugatti Divo.

Niezależnie od tego komu Bugatti sprzedało ten wyjątkowy supersamochód, poczeka on jeszcze kilka lat aby się nim przejechać. Bugatti ogłosiło, że La Voiture Noire będzie w pełni gotowe dopiero za 2 lata, gdyż wciąż nie ma ukończonego projektu wnętrza, a wygląd zewnętrzny to wciąż koncept, który może ulec zmianie. Podczas prezentacji w Genewie auto nawet nie miało swojego 8-litrowego silnika W16 i zamiast tego było wyposażone w silnik elektryczny, a wszystkie świecące elementy były prowizoryczne.

Zobacz też: Zobacz jak Bugatti La Voiture Noire wyjeżdża z targów w Genewie

Bugatti La Voiture Noire

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz