Samochody elektryczne

Która marka posiada najlepszy system info-rozrywki?

Pierwsze miejsce wydaje się być łatwe do odgadnięcia, kto jednak jeszcze znalazł się na podium?

Pierwsze miejsce wydaje się być łatwe do odgadnięcia, kto jednak jeszcze znalazł się na podium?

W dzisiejszych czasach system info-rozrywki jest niezwykle ważną i nieodłączną częścią nowo wyprodukowanych samochodów. Wraz z postępem technologii nasze oprogramowania samochodów mają coraz więcej zaawansowanych opcji, dlatego tworzenie takiego systemu z pewnością nie należy do prostych zadań. Nie dość, że zaprogramować trzeba wiele aplikacji, sprawić aby były przejrzyste i łatwe w obsłudze to dodatkowo opracować trzeba system, którym będziemy to wszystko kontrolować i sprawić, aby było ze sobą kompatybilne.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono niedawno badanie, które miało pokazać, która marka poszczycić może się najlepiej ocenianym systemem info-rozrywki. W próbie wzięło udział równo 60 tysięcy kierowców, którzy ocenili oprogramowanie swoich samochodów pod względem nawigacji, aplikacji dzwonienia oraz systemu audio, ponadto zapisali co według nich jest dużym plusem w przypadku systemu info-rozrywki.

Pierwsze miejsce z wynikiem 86% zadowolonych zajęła Tesla, na drugim miejscu znalazło się BMW z systemem iDrive możliwym do sterowania za pomocą gestów, który zdobył 80% zadowolonych głosów, trzecie miejsce przypadło Genesis z wynikiem 75%.

Najsłabiej wypadł Lexus w wersji wyposażenia z dotykowym Touchpadem, jedynie 46% badanych było zadowolonych z japońskiego systemu info-rozrywki. Przedostatnie miejsce również przypadło marce z kraju kwitnącej wiśni – Hondzie z systemem HondaLink z dwoma ekranami, który zadowolił równo połowę klientów firmy.

Z badania ponadto wniknęło, że idealny system info-rozrywki wyświetlany jest na ekranie o przekątnej minimum 7 cala. Do tego obsługiwany jest za pomocą dotyku, pokrętła bądź fizycznych przycisków. Obsługa za pomocą joysticków czy touchpadów oceniona została zdecydowanie bardziej negatywnie. Zgadzacie się z wynikami raportu?

źródło: Motor1, Consumer Reports

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Która marka posiada najlepszy system info-rozrywki?

  • 6 maja 2019 at 16:57
    Permalink

    Raczej nie komentuje artykułów w necie ale ten musiałem ! BMW najlepszy system ? Ludzie kochani na nim nic nie działa ani mapy google ani spotyfay teoretycznie niby wszystko jest ale w praktyce nic nie działa mam na myśli BMW po 2015 roku.Na forum ludzie się wkurzają piszą do BMW a nikt tego nie słucha a sparowanie z jakimkolwiek telefonem to niemożliwość ! Także coś tu nie tak

    Reply

Dodaj komentarz