Audi E-Tron SUV oferowane będzie z „wegańskim wnętrzem”

Niemiecka marka chce przypodobać się osobom dbającym o dobro środowiska i zwierząt.

Niemiecka marka chce przypodobać się osobom dbającym o dobro środowiska i zwierząt.

Samochody elektryczne są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż auta z tradycyjnym napędem, dlatego też tak chętnie promowane są przez organizacje zajmujące się ochroną środowiska oraz przez rządy danych państw. Audi postanowiło jednak w tym zakresie pójść o krok dalej i przygotowuje do swojego elektrycznego modelu E-Tron SUV pakiet „wegańskiego wnętrza”. Oczywiście oprócz większego poziomu zadbania o otaczającą nas przyrodę, taki ruch ma na celu zwrócenie uwagi na markę osób preferujących wegańskie i podobne style życia.

Informacji o tym dostarczył portal Motor1, który z wywiadu z pracownikiem Audi – Matt Mostafaei dowiedział się, że firma wielokrotnie otrzymywała już od swoich klientów prośby o przemyślenie tego typu rozwiązania. Z tego powodu, aby sprostać ich oczekiwaniom marka poszukuje już odpowiednich materiałów i rozwiązań jakie posłużą im w przyszłości do produkcji wegańskich pojazdów.

Mówiąc o materiałach firma na myśli np. możliwość wykorzystania surowców pochodzących z recyklingu. Pierwszą udaną próbę stworzenia wegańskiego samochodu Audi ma już za sobą – pojazd koncepcyjny Audi E-Tron GT posiadał całkowicie wegańskie wnętrze.

Warto zaznaczyć, że Audi nie jest jednak jedyną firmą, która stara się urozmaicać swoja ofertę w tym kierunku. Dla przykładu – Tesla oraz Mercedes-Benz posiadają w swoim portfolio możliwość obszycia foteli skórą syntetyczną.

Audi e-tron

źródło: Motor1, Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz