Odświeżona Skoda Superb zadebiutuje już 23 maja

Pierwsza hybrydowa Skoda nadchodzi wielkimi krokami.

Pierwsza hybrydowa Skoda nadchodzi wielkimi krokami.

Niedawno mieliśmy przyjemność poinformować was o udostępnieniu przez czeską markę motoryzacyjną pierwszej zapowiedzi Skody Superb po faceliftingu. Nie wiedzieliśmy jednak wtedy kiedy dokładnie zostanie ona zaprezentowana, przedstawiony został nam jedynie przybliżony okres czasu. Teraz oficjalnie możemy powiedzieć, że samochód pokazany zostanie światu już 23 maja.

Premiera będzie miała miejsce podczas ćwierćfinałowego meczu Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie, którego Skoda jest sponsorem. Jak na ten moment firma niewiele ujawniła oficjalnych informacji o maszynie, a o większości zmian i modernizacji wiemy dzięki przeciekom i plotkom.

Z pewnością auto otrzyma zmieniony przedni zderzak, a napis „Superb” umieszczony zostanie na środku klapy bagażnika. Ponadto wnętrze pojazdu zostanie odpowiednio odmłodzone. Spodziewać się powinniśmy nowych ekranów służących do obsługi systemu info-rozrywki. Co ważne – samo oprogramowanie też otrzyma aktualizację i dostęp do Android Auto i Apple CarPlay.

Po raz pierwszy w ofercie Skody zobaczymy hybrydę. Wiemy już, że Skoda Superb z hybrydowym układem napędowym nosić będzie przydomek „Superb iV”. Auto przejmie napęd od Volkswagena Passata GTE, co oznacza, że pod jego maskę trafi spalinowa jednostka o pojemności 1,4-litra oraz silnik elektryczny, których łączna moc wynosić będzie 218 KM i 400 Nm.

2020 Skoda Superb – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz