Volkswagen zamierza sprzedać Lamborghini i Bugatti?

Do sieci trafiły plotki sugerujące, że w ramach planu Vision 2030 Volkswagena, koncern zamierza sprzedać znaczą część podległych pod siebie marek.

Do sieci trafiły plotki sugerujące, że w ramach planu Vision 2030 Volkswagena, koncern zamierza sprzedać znaczą część podległych pod siebie marek.

Koncern Volkswagen AG jest aktualnie na wczesnym etapie wdrażania planu Vision 2030, który ma na celu masową restrukturyzację firmy w ciągu najbliższych 11 lat. Chociaż marka nie wybrała jeszcze odpowiednich osób do kierowania tym projektem, to portal Automobile zdobył informacje odnośnie kilku dużych kroków, jakie poczynione zostaną w ramach inicjatywy.

Według ujawnionych planów jedynymi firmami, które mogą czuć się bezpiecznie jest Audi oraz Porsche. Niewiele dziać powinno się również z Skodą i Seatem, które czekać ma jedynie duża zmiana pod względem języka designu. Pozostałe marki należące do Volkswagen Group, a więc Bentley, Bugatti, Ducati, Italdesign i Lamborghini mogą zostać sprzedane.

Marką najbardziej zagrożoną opuszczeniem rodziny Volkswagena jest Bentley. Filozofia firmy zakłada przywiązanie do tradycji i historii, co nie podoba się zarządowi VW. Według Automobile jeden ze starszych analityków koncernu skomentował sprawę mówiąc, że Volkswagen nie zamierza inwestować w markę patrzącą wstecz, kiedy w tym czasie może wspierać firmę generującą nowe trendy. Volkswagen zamierza powoli szukać potencjalnego nabywcy dla Bentleya, prawdopodobnie z Chin.

Bugatti Divo

Bugatti ma opuścić rodzinę Volkswagen AG, jednak pozostanie w zasięgu Porsche, ponieważ zarząd na marką przejąć ma wnuk Ferdynanda Porsche – Ferdynand Piëch.

Sytuacja Lamborghini jest najmniej jasna. Volkswagen ocenić ma potencjał marki w zakresie jej potencjału generowania zwrotów z inwestycji. Jeżeli analitycy obliczą, że firma jest niewystarczająco warta wspierania jej, Lamborghini wraz z Ducati zostaną sprzedane w pakiecie.

Volkswagen możliwie pozbędzie się dużej ilości firm, które pod nią podlegają, jednak może stworzyć zupełnie nową markę, która odpowiedzialna będzie za produkcję jedynie samochodów elektrycznych.

Zaznaczmy, że żadna plotka, która została przedstawiona nie została potwierdzona w żadnym oficjalnym komunikacje. Jeżeli nawet są to oficjalne plany koncernu Volkswagena, prawdopodobnie w czasie będą się one zmieniać.

źródło: Motor1, Automobile

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz