Honda Civic Type R w nadwoziu pickup

Tak, pojazd został naprawdę zbudowany i jest w pełni użytkowy.

Tak, pojazd został naprawdę zbudowany i jest w pełni użytkowy.

Chociaż samo nadwozie pick-up na starym kontynencie nie jest zbyt popularne, to coraz częściej słyszymy o samochodach powstających w takiej formie, które oferowane będą ostatecznie w Europie. Ich ilość jednak nie jest w stanie przebić jednorazowych projektów, jakie robione są zwykle przez firmy tuningowe dla pokazania swoich możliwości oraz czystej zabawy. Oto przed wami dziecko właśnie takiej inicjatywy – Honda Civic Type R „Project P”.

Samochód nie został jednak wykonany przez markę tuningową, a przez brytyjski dział inżynieryjny Hondy. Co ciekawe – projekt powstał na bazie przedprodukcyjnej wersji Hondy Civic Type R.

Przód pojazdu do słupka B pozostał niezmieniony z zewnątrz jak i w środku. Od wysokości tylnych foteli wbudowany został otwarty bagażnik, wyłożony cienką srebrną blachą oraz zabezpieczony grubymi rurami, na których umieszczone zostały dodatkowe światła. Osoby odpowiedzialne za stworzenie maszyny postanowiły zachować charakterystyczne dla Type R tylne skrzydło, co trzeba przyznać stwarza świetny efekt.

Silnik oraz skrzynia biegów pozostały niezmienione w żadnej formie. Według twórców auta, Honda jest w stanie przyspieszać do 100 km/h w poniżej 6 sekund, prędkość maksymalna wynosi powyżej 265 km/h.

źródło: Carscoops, reddit

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz