Renault Megane RS Trophy-R z nowym rekordem Nürburgring

Renault stało się nowym królem Zielonego Piekła w klasyfikacji samochodów przednionapędowych.

Renault stało się nowym królem Zielonego Piekła w klasyfikacji samochodów przednionapędowych.

Renault Megane RS Trophy-R z nowym rekordem Nürburgring

Dotychczas najszybszym samochodem przednionapędowym na torze Nürburgring była Honda Civic Type R. W 2017 roku pokonała ona pętlę Zielonego Piekła w czasie 7:43,8. Renault właśnie ogłosiło, że udało im się pobić ten czas za kierownicą limitowanego Megane RS Trophy-R.

Samochód, którego produkcja będzie ograniczona do „kilkuset sztuk”, posiada pod maską ten sam, 1,8-litrowy silnik TCe, który możemy znaleźć w pozostałych modelach Megane RS. Jego moc wynosi 300 KM i 400 Nm, czyli dokładnie tyle samo, ile w wersji Trophy.

„eRka” wyróżnia się jednak ograniczoną masą o 130 kg oraz poprawioną aerodynamiką. Dokładna lista jakie wyposażenie zostało usunięte oraz co zostało wykonane z lżejszych materiałów nie jest ogłoszona. Pewne jest, że zastosowano felgi z włókna węglowego, przeprojektowaną maskę dodając dodatkowe wloty powietrza oraz usunięto dolne światła umieszczone w przednim zderzaku. Mówi się, że w środku pozbyto się tylnej kanapy oraz zainstalowano klatkę bezpieczeństwa, która dodatkowo usztywnia całe nadwozie.

Megane RS Trophy-R uzyskało czas 7:40,1, co jest wynikiem lepszym o 3,7 sekundy od dotychczasowego rekordu. Łączny pokonany dystans to 20,832 km, co jest wymogiem formalnym od 2019 roku. Poprzedni rekord został ustanowiony na dystansie 20,600 km.

Oficjalna premiera Renault Megane RS Trophy-R odbędzie się w 24 maja podczas Grand Prix Monaco wraz kierowcami Renault F1 Team – Danielem Ricciardo oraz Nico Hülkenbergem.

2019 Renault Megane RS Trophy-R

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz