Samochody elektryczne

Forda Mach-E zobaczymy jeszcze w tym roku

Elektryczny crossover powstający na bazie Forda Mustanga zaprezentowany zostanie pod koniec roku w formie samochodu koncepcyjnego.

Elektryczny crossover powstający na bazie Forda Mustanga zaprezentowany zostanie pod koniec roku w formie samochodu koncepcyjnego.

Nie jest wielka tajemnicą, że Ford aktualnie pracuje nad elektrycznym crossoverem inspirowanym wyglądem legendarnego Forda Mustanga. Chociaż koncepcja takiego pojazdu nie zdobyła zbyt dużego poklasku w świecie motoryzacji, to amerykańska marka ciągle zapewnia nas, że nie zawiedziemy się na maszynie. Powstało już sporo wizualizacji samochodu, jednak jak dotąd nie mieliśmy okazji przyjrzeć się oficjalnej wizji nadwozia przygotowanej przez Forda. Do końca roku ma się to jednak zmienić.

Zagraniczny portal Autocar dostarczył nam niedawno informacji, według których jeszcze w 2019 roku zaprezentowany zostanie samochód koncepcyjny, na bazie którego powstać ma elektryczny crossover. Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez zarząd Forda, to wiadomość wydaje się być prawdopodobna, a sam portal wiele razy dostarczał nam już pogłosek, które okazywały się być prawdziwe.

Auto oferowane ma być z dwoma pakietami baterii, z których droższa wersja zapewniać ma zasięg na około 500 kilometrów drogi na jednym ładowaniu. Osiągi samochodu z pewnością robić będą duże wrażenie, ponieważ inżynierowie Forda celują w konkurencję dla topowej Tesli Model X P100d.

Jeżeli pojazd koncepcyjny rzeczywiście zobaczymy do końca bieżącego roku, to auto w produkcyjnej formie zadebiutować powinno w 2020 roku. Ceny maszyny na ten czas owiane są tajemnicą, jednak z pewnością Ford Mach-E nie będzie należeć do najtańszych.

Ford Mach-E – wizualizacja

źródło: Motor1, Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz