Supersamochody

Oto jak prezentuje się Koenigsegg Jesko bez swojego ogromnego skrzydła

Nagle prezentuje się niczym zupełnie inne auto. Koenigsegg Jesko to najnowszy model szwedzkiego producenta supersamochodów. Nazwę odziedziczył po ojcu założyciela

Nagle prezentuje się niczym zupełnie inne auto.

Koenigsegg Jesko to najnowszy model szwedzkiego producenta supersamochodów. Nazwę odziedziczył po ojcu założyciela i dyrektora generalnego firmy, a swoim wyglądem jak i piekielnymi osiągami zauroczył wszystkie osoby biorące udział w premierze podczas Genewa Motor Show 2019.

Podczas premiery Koenigsegg zaprezentował jeden z dwóch wariantów tego modelu. Auto posiadała bardzo zaawansowaną aerodynamikę oraz ogromne skrzydło zamontowane bezpośrednio do dachu pojazdu. Nie jest ono jednak obligatoryjne i klienci mogą zdecydować się na wersję drogową, która nie posiada dodatkowych elementów poprawiających jazdę po torze.

Koenigsegg Jesko wyposażony jest w znane 5-litrowe V8. Jest to silnik wykorzystywany przez inne modele, jednak teraz przeszedł on szereg modyfikacji, dzięki czemu generuje aż 1600 KM. Ciekawostką jest zastosowanie specjalnego 20-litrowego zbiornika powietrza, który podłączony jest bezpośrednio do turbospężarek, co wyeliminowało turbolag oraz zwiększyło wydajność.

Jak podaje szwedzki producent, Koenigsegg Jesko jest w stanie rozpędzić się do 300 mil na godzinę, czyli aż 482 km/h.

Przypomnijmy, że model powstanie wyłącznie w liczbie 125 egzemplarzy i wszystkie z nich zostały już wyprzedane w ciągu 5 dni od premiery.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz