Samochody elektryczne

Elektryczna Corsa-e dostępna w Polsce od 124 490 zł

Nowa generacja Opla Corsy jest już do kupienia w Polsce.

Nowa generacja Opla Corsy jest już do kupienia w Polsce.

Nowa generacja Opla Corsy została oficjalnie ujawniona już dwa tygodnie temu. Auto bazuje na płycie podłogowej Common Modular Platform (CMP) i jest bliźniakiem Peugeota 208. Podobnie jak francuski kuzyn, Corsa jest dostępna w wersji całkowicie elektrycznej i ta odmiana jest już dostępna do zamawiania w Polsce.

Auto w Polsce będzie dostępne od 124 490 zł w specjalnej wersji Edition. W standardzie otrzymamy system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym, klimatyzację automatyczną, system rozpoznawania pasa ruchu oraz znaków, a także system automatycznego hamowania w celu uniknięcia kolizji z innym pojazdem.

Drugą wersją będzie „Elegance”, której cena wyniesie 5.900 zł więcej, czyli 130.390 zł. Tutaj otrzymamy dodatkowo 16-calowe felgi aluminiowe, reflektory przednie LED, chromowane elementy ozdobne, oświetlenie ambientowe we wnętrzu oraz pół skórzaną tapicerkę.

Opel Corsa-e napędzany jednostką elektryczną o mocy 100 kW (136 KM) i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 50 km/h w czasie 2,8 sekundy, a do 100 km/h w 8,1 sekundy.

Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, to zasięg na jednym ładowaniu wynosi 330 km (wg WLTP), dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 50 kWh. Obsługuje ona system szybkiego ładowania, dzięki któremu 80% naładujemy w czasie 30 minut. System akumulatorów jest objęty 8-letnią gwarancją.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz