Z fabryki w Chinach zjeżdżają pierwsze egzemplarze Polestar 1

Powstało już 50 pierwszych sztuk samochodu, jednak nie trafią one do klientów prywatnych.

Powstało już 50 pierwszych sztuk samochodu, jednak nie trafią one do klientów prywatnych.

Od momentu premiery Polestar 1 minęło już półtora roku, jednak dotychczas samochód nie pojawił się jeszcze na publicznych drogach. Pierwsi klienci powinni jednak niedługo szykować się na przyjęcie swoich zamówionych samochodów.

Przemawia za tym informacja udostępniona przez markę, która mówi, że fabryka w Chengdu w Chinach buduje właśnie finalne prototypy maszyny. Jak dotąd powstało 50 egzemplarzy i za ich pomocą firma chciała sprawdzić, czy wszystkie maszyny na linii montażowej działają poprawnie i czy gotowe są na produkcję pierwszych egzemplarzy auta przeznaczonych dla klientów.

Dyrektor generalny Polestar – Thomas Ingenlath skomentował korzystając z okazji, że jest niezwykle zadowolony z tego jak jego marka przeszła od pokazania samochodu po raz pierwszy w 2017, do momentu kiedy pierwsze sztuki pojazdu zjeżdżają z linii produkcyjnych. Dodał również, że pierwsi klienci, którzy zamówili swojego Polestar 1 mogą w tym momencie ostatecznie potwierdzać konfigurację swojego auta.

Sama fabryka w Chengdu oficjalnie oddana zostanie do użytku pod koniec bieżącego roku i od razu rozpocznie produkcję pierwszych klienckich egzemplarzy Polestar 1. Roczny nakład maszyny przewidziany został na jedynie 500 sztuk.

Przypomnijmy, że auto napędzane będzie przez hybrydowy układ napędowy, na który składa się 2-litrowa jednostka spalinowa oraz dwa silniki elektryczne. Łącznie generować będą moc 600 koni mechanicznych oraz 1000 Nm.

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz