Koenigsegg Jesko Red Cherry Edition – zapiera dech w piersiach

Koenigsegg pochwalił się edycją specjalną ich najnowszego modelu. Oto Jesko w edycji Red Cherry.

Koenigsegg pochwalił się edycją specjalną ich najnowszego modelu. Oto Jesko w edycji Red Cherry.

Koenigsegg Jesko to największa gwiazda tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Auto zostało bardzo ciepło przyjęte i zostało całkowicie wyprzedane jeszcze zakończeniem targów. Łącznie powstanie tylko 125 sztuk, a klienci mają otrzymać je najwcześniej w 2021 roku.

Z uwagi na świetną sprzedaż i wiele zapytań i możliwość złożenia zamówienia, Koenigsegg postanowił wyprodukować jeszcze jeden egzemplarz i jest specjalna edycja Red Cherry. Samochód wyróżnia się przepięknym wiśniowym kolorem nadwozia oraz zastosowaniem wszystkich opcjonalnych elementów w tym ogromnego tylnego spoilera.

Koenigsegg nie zaprezentował zdjęć kabiny tego wyjątkowego samochodu, jednak z pewnością znajdziemy w nim kilka dodatków akcentów podkreślających tę wiśniową edycję oraz plakietkę podkreślającą, że istnieje tylko jeden taki egzemplarz na świecie.

Jeśli ktoś z was szuka nowego supersamochodu, to spieszymy z informację, że auto można zamówić, a jego cena wynosi 2.350.000 euro (10.000.000 zł) i jest to kwota bez jakichkolwiek podatków.

Przypomnijmy, że Koenigsegg Jesko napędzany jest 5-litrowym V8 znanym z innych modeli. W przypadku tego auta, generuje on 1600 KM oraz 1500 Nm, co pozwala na rozpędzenie się „ponad 300 mil na godzinę” (482 km/h).

2019 Koenigsegg Jesko Red Cherry Edition

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz