Samochody elektryczne

Francja planuje zakazać sprzedaży nowych aut spalinowych od 2040 roku

Francuzi planują dodatkowo znacząco umocnić sieć ładowarek dla aut elektrycznych.

Francuzi planują dodatkowo znacząco umocnić sieć ładowarek dla aut elektrycznych.

Pierwsze plany zlikwidowania sprzedaży nowych samochodów spalinowych pojawiły się we Francji w 2017 roku. Teraz wraz z nowym rządem plan powraca, a francuska Minister Transportu Elizabeth Borne podkreśliła, że chce aby weszło ono w życie już w 2040 roku na terenie całego kraju.

Plan rządu jest znacząco zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery do 2050 roku. Pierwszym etapem ma być ograniczenie sprzedaży nowych samochód spalinowych oraz faworyzacja aut elektrycznych. Do 2040 roku ma wejść całkowity zakaz sprzedaży aut spalinowych, a następnie ograniczyć poruszanie samochodów, które obecnie są w rękach obywateli.

Dodatkowo nowe prawo mobilności ma wprowadzić uproszczania w budowie nowych stacji do ładowania samochodów elektrycznych, a także dać prawo mieszkańcom osiedli do zgłoszenia oficjalnej prośby o zbudowanie stacji ładowania na osiedlowych parkingach.

Oprócz samochód, Francja myśli również o wprowadzeniu uproszeń i udogodnień dla osób poruszających się na rowerach, elektrycznych skuterach, elektrycznych hulajnogach oraz dla firm car-sharingowych.

źródło: reuters

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz