Supersamochody

Nowy hipersamochód Astona Martina ma już oficjalną nazwę – Valhalla

Nowy hipersamochód otrzymał nazwę z mitologii nordyckiej, podobnie jak Valkyrie.

Nowy hipersamochód otrzymał nazwę z mitologii nordyckiej, podobnie jak Valkyrie.

W marcu bieżącego roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zadebiutował młodszy brat Astona Martina Valkyrie, który ma powalczyć z takimi modelami jak Ferrari SF90 Stradale oraz następcą McLarena P1. Powstał on w ścisłej współpracy z Red Bull Advanced Technologies i z uwagi na brak nazwy, dotychczas był nazwany AM-RB 003, czyli „Aston Martin Red Bull 003”.

Sercem Astona Martina Valhalla jest hybrydowy układ napędowy wykorzystujący silnik V6 oraz jednostkę elektryczną. Nadal nie mamy oficjalnych danych technicznych na temat jednostki, jednak wcześniej zapowiadano wiele zapożyczeń technologii z F1 oraz mówiło się o mocy ok. 1000 KM.

Nowa nazwa kontynuuje obsesję firmy na punkcie litery „V”, co jest tradycją, która trwa już od prawie 70 lat. Pierwszym samochodem, który zapoczątkował ten trend, był DB2 Vantage z 1951 roku. W przeszłości wykorzystano takie nazwy jak Virage, Volante, Vanquish, Vulcan oraz Vignale.

Ogłoszono, że produkcja Astona Martina Valhalla będzie ograniczona do 500 egzemplarzy. Gotowy model produkcyjny ma się pojawić pod koniec 2021 roku.

Aston Martin Valhalla

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz