Były bolid Roberta Kubicy na sprzedaż

„Poczuj się jak Robert Kubica” nabiera tutaj zupełnie nowego znaczenia. Od czasu do czasu pojawiają się na aukcjach wyjątkowe pojazdy.

„Poczuj się jak Robert Kubica” nabiera tutaj zupełnie nowego znaczenia.

Od czasu do czasu pojawiają się na aukcjach wyjątkowe pojazdy. Zaledwie wczoraj pisaliśmy o planach wystawienia na sprzedaż oryginalnego bolidu Nikiego Laudy, a nie tak dawno temu wspominaliśmy o niemalże nieużywanym Lexusie LFA Nürburgring Edition, czy oryginalnym BMW M1, który w 1981 roku pobił rekord prędkości.

Tym razem mowa o pojeździe zupełnie innego kalibru. W Szwajcarii na portalu Race Cars Direct na sprzedaż wystawiony został oryginalny bolid BMW Sauber F1.07-06B, który startował w Formule 1 w sezonie 2007. Za jego kierownicą zasiadali Robert Kubica, Sebastian Vettel oraz Nick Heidfeld.

Ogłoszenie nie wskazuje dokładnie, czy ten egzemplarz startował w wyścigach, czy brał udział w testach, jednakże jest to oryginalny bolid BMW Sauber i posiada oryginalną skrzynię biegów, układ hamulcowy oraz kierownicę. Niestety nie posiada oryginalnego, 750-konnego, 2,7-litrowego silnika V8.

Niemniej jednak silniki bolidów F1 dość często trafiają na aukcje, a ostatnio V10 z 1993 roku można było kupić za zaledwie 10.000 dolarów.

BMW Sauber F1.07-06B

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz