2020 Audi Q7 – facelifting w stylu Q8

Od premiery nowej generacji Audi Q7 minęły już 4 lata. Czas najwyższy na facelifting.

Od premiery nowej generacji Audi Q7 minęły już 4 lata. Czas najwyższy na facelifting.

Z zewnątrz samochód jest praktycznie do poznania. Pojawiły się całkowicie nowy przedni pas z wyraźniejszą atrapą chłodnicy, która teraz nie łączy się z reflektorami, światła mają nowy wzór oraz opcjonalnie są wyposażone w laserową technologię HD Matrix LED.

Z tyłu odświeżone Q7 najbardziej przypomina teraz Audi A8. Światła są w charakterystycznym wzorze dla wszystkich nowych modeli i są połączone chromowaną listwą. Klapa bagażnika została wygładzona, a cztery pierścienie powędrowały nieco wyżej.

We wnętrzu ciężko jest znaleźć element taki sam jak w wersji przed liftingiem. Na pierwszy rzut oka wszystko jest nowe. Deska rozdzielcza została przeprojektowana na wzór aktualnych modeli Audi i posiada aż trzy ekrany. Pierwszy jest za kierownicą, drugi w konsoli centralnej i zarządzamy nim niemalże wszystkimi ustawieniami samochodu, a trzeci jest w umiejscowiony w tunelu środkowym i odpowiada za klimatyzację.

Oprócz samego nowego wyglądu, zmiany spowodowały, że w środku osoby zasiadające z przodu maja teraz więcej miejsca na nogi. Wartość 11 mm nie jest oszałamiająca, jednak czasem może to robić wielką różnicę.

Facelifting to nie tylko zmiana wyglądu. Do również szereg nowych technologii. Zdecydowanie najbardziej przydatną będzie system czterech kół skrętnych, który będzie mógł skręcić tylne koła o maksymalnie 5 stopni. Przy niskich prędkościach będą one się obracały w kierunku przeciwnym niż przednie ułatwiając manewrowanie po parkingach i ciasnych drogach, a przy wysokich w tym samym co przednie, co wpłynie na stabilność prowadzenia.

Pojawiło się także adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, elektromechaniczny aktywny stabilizator, a system multimedialny jest pozwala w czasie rzeczywistym ukazywać natężenie ruchu, czy zarządzać samochodem poprzez Amazon Alexa.

Gama jednostek napędowych posiada 3-litrowe silniki diesla typu V6 o mocy od 231 KM do 286 KM i z napędem na wszystkie koła. Wpierane są one 48-woltowym systemem mild hybrid, który dzięki zastosowaniu elektrycznej sprężarki wspomaga auto przy niskich prędkościach, gdy obroty silnika są zbyt niskie do uruchomienia pełnego turbodoładowania i rozwinięcia maksymalnej mocy.

W przyszłości do listy silników dołączy 3-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o mocy 340 KM, a także hybryda typu Plug-In.

Odświeżone Audi Q7 ma pojawić się w salonach w całej Europie już w połowie września.

2020 Audi Q7

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz