Za popularność SUV-ów odpowiadają głównie kobiety

Taki fakt ujawniły badania przeprowadzone przez Astona Martina, wykonane przy okazji opracowywania projektu swojego pierwszego SUV-a.

Taki fakt ujawniły badania przeprowadzone przez Astona Martina, wykonane przy okazji opracowywania projektu swojego pierwszego SUV-a.

Aston Martin ciągle pracuje nad sowim pierwszym SUV-em w historii – modelem DBX. Samochód zadebiutuje całkiem niedługo, gdyż pod koniec listopada podczas wydarzenia Los Angeles Auto Show. Z racji, że do premiery jest coraz mniej czasu, firma zaczyna powoli dzielić się informacjami dotyczącymi powstawania całego projektu.

Simon Sproule, szef globalnego marketingu Astona Martina, w wywiadzie dla australijskiego portalu Motoring powiedział, że za popularnością SUV-ów, takich jak ich nadchodzący DBX stoją głównie kobiety. Według badań przeprowadzonych przez firmę, płeć piękna chce się czuć w samochodzie bezpiecznie i jednocześnie móc dobrze widzieć drogę zza kierownicy. Wymagania te bezpośrednio spełniają właśnie SUV-y.

Ponadto czasy, kiedy samochody z tym typem nadwozia kojarzyły się z topornymi, wielkimi bryłami przeznaczonymi do pracy dawno minęły. Maszyny takie jak Mercedes-Benz Klasy G czy Jeep Wrangler przemawiają bardziej do mężczyzn, łagodniej wyglądający SUV-y bardziej podobają się kobietą, a tych na rynku jest znacznie więcej. Według Simona Sproule aż 80% decyzji o kupnie danego auta podejmują właśnie kobiety.

Logicznie rzecz biorąc to właśnie preferencje kobiet wpływają głównie na popularność danego modelu na rynku. Aston Martin posunął się nawet do stworzenia awatara o nazwie „Charlotte” spełniającego rolę pełnomocnika w trakcie rozwoju DBX.

Sproule zaznaczył, że Aston Martin DBX ma być pełnokrwistym samochodem godnym legendy brytyjskiej marki. Posiadać ma wszystkie niezbędne atrybuty, które pozwolą mu na podbicie rynku. I co ważne, ma nie być to samochód tylko dla kobiet.

Aston Martin DBX – zdjęcia kamuflowanego prototypu

źródło: Motor1, Motoring

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz