Supersamochody

Przyszła generacja Astona Martina Vanquish będzie z manualną skrzynią biegów

Ponadto samochód zbudowany zostanie na nowej platformie z centralnie umieszczonym silnikiem.

Ponadto samochód zbudowany zostanie na nowej platformie z centralnie umieszczonym silnikiem.

Chociaż nowa generacja Astona Martina Vanquish zbudowana zostanie w oparciu o nową płytę podłogową, która spowoduje przeniesienie silnika w centralną część pojazdu, to samochód zachowa pewne cechy swojego poprzednika. Jedną z nich będzie z pewnością manualna skrzynia biegów o czym poinformował szef marki Andy Palmer w rozmowie z australijskim portalem Car Sales.

Zobowiązałem się, że chcę, aby moja firma była ostatnim producentem na świecie oferującym samochody z manualną skrzynią biegów i chcę wywiązać się z tego zobowiązania

Andy Palmer, Aston Martin

Na ten czas nie wiemy dokładnie jaka przekładnia trafi na pokład Vanquisha, ale najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest siedmiobiegowa skrzynia z Vantage AMR. Używa ona systemu dog-leg, znanego z przekładni samochodów wyścigowych, który pozycjonuje pierwszy bieg na miejscu, gdzie zwykle znaleźlibyśmy wsteczny. Ideą jest umieszczenie najczęściej używanych biegów w miejscach najbliżej kierowcy, tak, aby miał do nich jak najłatwiejszy dostęp, pierwszy bieg konieczny jest na torze jedynie do ruszania, przez resztę przejazdu nie jest używany.

Nowa generacja samochodu powinna zadebiutować w 2022 roku, pod jej maskę powinien trafić hybrydowy układ napędowy bazujący na podwójnie uturbionym silniku V6. Według planów marki pojazd ma być konkurentem takich maszyn jak Ferrari F8 Tributo i McLaren 720S, dlatego jego moc powinna wynosić nieco powyżej 700 koni mechanicznych. Wiemy już, że oprócz standardowej wersji Astona Martina Vanquish, zobaczymy także edycję bez stałego dachu oraz sportową odmianę AMR.

Aston Martin Vanquish Vision Concept

źródło: Motor1, Car Sales

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz