Zdjęcia szpiegowskie

Tak prezentuje się wnętrze nowego Seata Leona

Szpiegom motoryzacyjnym udało się wykonać pierwsze zdjęcia na których z bliska widać kokpit samochodu.

Szpiegom motoryzacyjnym udało się wykonać pierwsze zdjęcia na których z bliska widać kokpit samochodu.

Zdjęcia szpiegowskie nowej generacji Seata Leona mieliśmy okazję oglądać już wielokrotnie, w końcu pierwsze wykonane zostały już na jesień zeszłego roku. Pomimo wielu prób szpiegom motoryzacyjnym nie udało się jednak sfotografować wnętrza pojazdu. Sytuacja ta właśnie szczęśliwie się zmieniła. Fotografie zostały wykonane w momencie kiedy maszyna testowana była w Niemczech na torze Nurburgring.

W centrum deski rozdzielczej króluje elektroniczny wyświetlacz, który posłuży nam do obsługi systemu info-rozrywki. Chociaż sam panel jest duży, to wydaje się, że jego dotykowa powierzchnia jest wyraźnie ograniczona. Poniżej widać miejsce, gdzie prawdopodobnie umieszczone zostaną przyciski służące do sterowania klimatyzacją.

Tunel środkowy prezentuje nam małą gałkę od skrzyni biegów, nad którą umieszczony został włącznik start/stop. Kierownica otrzymała nieco sportowego charakteru oraz przyciski na dwóch bocznych ramionach. Za nią wbudowany został wyświetlacz dobrze znany z pojazdów koncernu Volkswagena.

Nowa generacja Seata Leona zbudowana została na płycie podłogowej MQB, należącej naturalnie do wspomnianego już holdingu. Samochód będzie miał wiele wspólnego ze swoimi siostrzanymi konstrukcjami czyli Skodą Octavią oraz Volkswagenem Golfem, dlatego pod jego maską znajdziemy jednostki 1.0 TSI, 1.5 TSI oraz 1.6 TDI o mocach od 95 KM do 150 KM.

Dużą nowością pod tym względem, będzie hybrydowy układ napędowy. Z pewnością doczekamy się również sportowej odmiany sygnowanej jako Cupra Leon. Te powinny się pojawić najszybciej w 2022 roku.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz