Samochody elektryczne

Pierwszego całkowicie elektrycznego Lexusa zobaczymy już w październiku

Pokaz samochodu koncepcyjnego będzie miał miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Tokio.

Pokaz samochodu koncepcyjnego będzie miał miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Tokio.

Na początku tego roku dotarła do nas pierwsza pogłoska mówiąca, że Lexus przymierza się do stworzenia swojego pierwszego, całkowicie elektrycznego samochodu. Pod koniec kwietnia otrzymaliśmy potwierdzenie od marki, że do ich oferty rzeczywiście w najbliższej przyszłości trafi taki pojazd. Pierwsze efekty ich pracy zobaczyć mamy jeszcze w tym roku, pod koniec października podczas trwania wydarzenia Tokio Motor Show.

O samym pojeździe nie wiemy na ten czas za dużo. Zbudowany ma zostać w oparciu o Lexusa UX, czyli najnowszego crossovera firmy, jego nadwozie jednak ma zostać w większym bądź mniejszym stopniu zmienione. Istnieje prawdopodobieństwo, że koncept, który zobaczymy jesienią zbudowany zostanie na koncepcyjnej płycie podłogowej, którą Toyota rozwija we współpracy z Subaru.

Jakiś czas temu japońska firma mówiła o tym, że chce stworzyć silnik elektryczne, które montowane byłyby na kołach samochodów. Być może właśnie takie rozwiązanie zastosowane zostanie w omawianym pojeździe.

Toyota zapowiedziała, że do 2025 roku chce zaprezentować łącznie 10 aut, które napędzane będą energią czysto elektryczną. Liczba ta zostanie rozłożona na ich ofertę, oraz należącego do nich Lexusa. Chociaż do października pozostało jeszcze nieco czasu, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przed oficjalnym pokazem koncepcyjnego elektryka, Lexus umieści w internecie grafiki bądź nagrania, które podpowiedzą nam czego powinniśmy się spodziewać.

2019 Lexus UX

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz