Czy Aston Martin DBX będzie miał tryb driftu?

Gdyby tak się stało, samochód stałby się pierwszym SUV-em na rynku z dedykowanym trybem do driftu.

Gdyby tak się stało, samochód stałby się pierwszym SUV-em na rynku z dedykowanym trybem do driftu.

Aston Martin ciągle kontynuuje proces tworzenia swojego pierwszego SUV-a – modelu DBX. Chociaż o samochodzie nie wiemy jeszcze wiele, to co jakiś czas dochodzą do nas ciekawe informacje związane z jego produkcją. Według jednej z najświeższych istnieje pewne prawdopodobieństwo, że brytyjska marka umieści na pokładzie maszyny dedykowany tryb do driftu. W przypadku SUV-a, byłby to pierwszy taki przypadek.

Informację o tym uzyskał serwis Car Advice od Iana Hartleya, który w firmie jest inżynierem zajmującym się dynamiką. Ian powiedział, że chciałby, aby Aston Martin DBX posiadał tryb driftu, jednak nie może zapewnić, że rzeczywiście tak się stanie.

Największym problemem z wprowadzeniem takiego trybu do dużego auta jest to, że SUV-y mają wyżej umieszczony środek ciężkości w porównaniu do „zwykłego” pojazdu. Oznacza to, że taką maszynę jest o wiele łatwiej przewrócić, tym bardziej jeżeli będziemy chcieli w niej pokonywać zakręty bokiem. Co prawda DBX, którego oglądaliśmy już kilka razy podczas zakamuflowanych testów wydaje się być dosyć niski jak na SUV-a, to dalej przed Astonem Martinem stoi duże wyzwanie.

Jeżeli jednak brytyjska marka uprze się na takie rozwiązanie, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ich SUV rzeczywiście otrzyma tryb driftu.

Za napęd samochodu odpowiadać będzie prawdopodobnie 4-litrowy silnik V8, po czasie w ofercie powinniśmy spodziewać się zobaczyć również jednostkę V12. Pojazd zadebiutuje nie wcześniej jak w przyszłym roku.

Aston Martin DBX

źródło: Motor1, Car Advice

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz