Rekord przebiegu w Tesli Model S wynosi 900 tysięcy kilometrów

Właściciel auta pochwalił się przebiegiem swojej Tesli na Twitterze.

Właściciel auta pochwalił się przebiegiem swojej Tesli na Twitterze.

Jednym z głównym argumentów osób, które nie przepadają za autami elektrycznymi, jest to, że według nich nie są one w stanie służyć przez lata i przejeżdżać setek tysięcy kilometrów. Oczywiście przekonanie to nie ma żadnego potwierdzenia w rzeczywistości, a najlepszym przykładem na to jest Tesla Model S P85 należąca do Hansjörga Gemmingena.

Wśród osób kochających elektryki, wymieniony mężczyzna jest swego rodzaju bohaterem i guru. Pierwotnie zasłynął on z posiadania pierwszej generacji Tesli Roadster, za kierownicą której przebył aż 620 tysięcy kilometrów. Wynik ten wydaje się być jednak niczym specjalnym, gdy porównamy go do 900 tysięcy kilometrów, jakie przejechała jego Tesla Model S.

Egzemplarz posiadany przez Hansjörga jest przedstawicielem jednej z najstarszych wersji pojazdu. W tym momencie na pokładzie maszyny znajduje się już drugi zestaw baterii, jednak nie jest to fakt, który neguje wielkość osiągnięcia Tesli. Praktycznie każdy samochód z silnikiem spalinowym potrzebowałby przy takim przebiegu nowej jednostki napędowej oraz innych elementów.

Na Twitterze znaleźć możemy profil nazwany Tesla High Mileage Leaderboard, gdzie umieszczane są rekordy przebiegu amerykańskich elektryków. Pierwsze dwa największe rekordy należą do Hansjörga Gemmingena. Tesla Model X z największym udokumentowanym przebiegiem ma na liczniku ma przejechane ponad 598 tysięcy kilometrów, Tesla Model 3 – 115 tysięcy kilometrów.

źródło: InsideEvs

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz