Volkswagen Golf Sportsvan zniknie z rynku

Winna jest głównie niska sprzedaż modelu.

Volkswagen Golf Sportsvan zadebiutował na rynku w 2004 roku, a jego pierwsza generacja oparta była na Volkswagenie Golfie Mk.V. Pierwotnie pojazd otrzymał przydomek „Plus”, zmiana nazwy na „Sportsvan” nastąpiła dopiero po 10 latach, kiedy na drogi wyjechała generacja oparta na Volkswagenie Golfie Mk.VII. Jak się okazuje, samochód powoli dokonuje swojego żywota, ponieważ niemiecka marka zamierza usunąć go ze swojego portfolio po aktualnej generacji.

Informację tę podał Jürgen Stackmann – szef sprzedaży i marketingu Volkswagena. Największym powodem takiej decyzji jest fakt, że Sportsvan nie sprzedaje się najlepiej, ponadto firma dąży do uproszczenia swojej oferty.

Chociaż samochód nie doczeka się bezpośredniego następcy, to krąży plotka, że Volkswagen przygotuje pojazd, który go zastąpi. Tajemnicze auto nazwane „Variosport” ma być rekompensatą dla klientów Sportsvana oraz ponadto Volkswagena Tourana, nie zobaczymy go jednak szybciej jak w przyszłym roku.

Pierwszy prototyp bądź muł testowy pojazdu sfotografowany został w zeszłym roku przez szpiegów motoryzacyjnych. Jego nadwozie wydaje się być na tyle duże, że pomieściłoby trzy rzędy siedzeń. W środku prawdopodobnie zobaczylibyśmy wiele elementów i technologii przeniesionych z Volkswagena Golfa VIII, jednak w bardziej praktycznej i przestronnej wersji. Na potwierdzenie jakichkolwiek doniesień musimy na razie poczekać

Volkswagen Variosport – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1

Lexus LC 500 Yellow Edition - video test

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz