A gdyby tak spędzić noc w wielkim hot-dogu

Ten wspaniały pojazd można wynająć na AirBnb jako apartament.

Ten wspaniały pojazd można wynająć na AirBnb jako apartament.

Wienermobile to seria samochodów hot-dogów, które budowane były w Stanach Zjednoczonych w celu reklamowania produktów koncernu Oscar Mayer zajmującego się sprzedażą fast-foodów. Pomysł na taki rodzaj promocji jest zdecydowanie niekonwencjonalny, ale zarazem ciekawy i bardzo przyciągający uwagę. Jeden z przedstawicieli linii maszyn dostępny jest do wynajęcia na portalu AirBnb. Nawet jeżeli uda wam się jakimś cudem zarezerwować wolny termin, to nie będziecie mogli poprowadzić auta, w zamian jednak spędzicie z pewnością niezapomnianą noc.

Samochód ma ponad 8 metrów długości i w jego środku umieszczone zostało podwójne łóżko oraz jadalnia. Przed wejściem do maszyny rozstawiona została mała strefa piknikowa, gdzie można położyć się na leżaku i rozkoszować smakiem hot-dogów, które znajdziemy w lodówce na pokładzie. Niestety pojazd nie posiada własnego routera Wi-Fi, jednak w cenę wynajmu wliczone jest śniadanie oraz darmowe miejsce parkingowe.

Wienermobile budowane są od podstaw, jednak znaleźć można w nich elementy konstrukcyjne pochodzące od takich marek jak np. GMC czy RAM. Pod maską tych maszyn znaleźć można przeróżne silniki, od 1,6-litrowej jednostki R4 po 6-litrowe V8.

Ten konkretny egzemplarz postawiony został w Chicago. Rezerwacje można wykonywać od 24 lipca. Link do oferty AirBnb znajdziecie tutaj.

źródło: Motor1, AirBnb

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz