Ferrari pozwało właściciela 812 Superfast z powodu.. zdjęcia na Instagramie

Lekcja na dziś: Nie promuj w internecie Ferrari nawet jeśli jesteś ich stałym klientem i multimiliarderem.

Zazwyczaj firmy sprzedające luksusowe produkty pragną być promowane przez gwiazdy oraz osoby z showbiznesu. Z tego powodu widujemy lokowania produktów w filmach, a aktorzy i piosenkarze często zostają ambasadorami marki użyczając swojego wizerunku na potrzeby kampanii reklamowej.

Ferrari ma najwyraźniej dość takich zagrywek i nie chce być kojarzone z przepychem, luksusowym życiem i pięknymi kobietami. Niedawno włoski oddział firmy wysłał pismo do swojego stałego klienta, niemieckiego projektanta mody i miliardera Philippa Pleina, aby usunął zdjęcie przedstawiające jego prywatny egzemplarz Ferrari 812 Superfast z własnymi butami na tylnej szybie.

W piśmie, które Philipp Plein umieścił na swoim profilu możemy przeczytać, że zdjęcie, o którym mowa “wykorzystuje zastrzeżony znak towarowy Ferrari do celów promocyjnych Pańskiej firmy i produktów.”

Dalsza część pisma jest jeszcze bardziej interesująca. W dalszej części czytamy “Pańskie zachowanie jest jednak w tym przypadku jeszcze bardziej szkodliwe i poważne. Znaki towarowe Ferrari i modele samochodów są przedstawiane ze stylem życia całkowicie niezgodnym z wizerunkiem marki Ferrari, w połączeniu z osobami robiącymi seksualne innuendo, a także samochody Ferrari są używane jako rekwizyty w w sposób, który sam w sobie jest niesmaczny.”

O tym, że Ferrari kocha pozywać każdego przekonałem się sam w marcu bieżącego roku. Otrzymałem wtedy “przemiłego” maila, aby usunąć artykuł mówiący o ryzyku samozapłonu samochodów włoskiego producenta, gdyż szkodzi to ich wizerunkowi. Nikogo w Ferrari Warszawa nie interesował fakt, że wpis powstał na bazie oficjalnych informacji z Włoch i Stanów Zjednoczonych.

View this post on Instagram

GOT A LOVE LETTER 💌 TODAY FROM THE LAWYERS OF FERRARI 🏎 asking me to delete the picture OF MY PERSONAL CAR WITH MY PERSONAL SHOES 👟 ON IT !!!!! I can’t even put in words how disappointed and disgusted I am about this unfair and totally inappropriate claim against me personally……obviously I love cars and ESPECIALLY FERRARI !!!! I bought my first FERRARI 10 years ago and recently I bought a Ferrari for my mother as her birthday gift !!!! I think it is absolutely ridiculous as a good client to receive such a letter from a company like FERRARI !!! This message goes out to the CEO Louis Carey Camilleri of FERRARI !! If you want to continue treating your loyal clients with such letters from your lawyers you will lose the support from many FERRARI FANS ! 👎 @scuderiaferrari

A post shared by Philipp Plein (@philippplein) on

źródło: Instagram / Philipp Plein

BMW M850i xDrive Gran Coupe - brzmienie wydechu

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Ferrari pozwało właściciela 812 Superfast z powodu.. zdjęcia na Instagramie

 • 7 sierpnia 2019 at 09:17
  Permalink

  Enzo robił samochody dla dzianych bolków by mieć kasę na wyścigi, niestety kasa nie zawsze idzie w parze z rozumem. Każda firma dba o swój wizerunek i nie dziwię się, że w czasach, w których rządzą mass media nikt nie chce, żeby jego marka/produkty były kojarzone z czymkolwiek innym niż ich firma.

  Reply
 • 10 września 2019 at 08:42
  Permalink

  Dziś Ferrari to nie producent samochodu, ale MARKA. Jestem ciekaw jak wygląda kwestia rentowności produkcji samochodów. Nie zdziwiłbym się, jakby wychodziło na zero, było na małym plusie, lub w ogóle na minusie. Firma żyje że sprzedaży swojej marki, a to licencja na park tematyczny w Emiratach, a to licencję na odzież i gadżety. Nie dziwię się, że walczą w takim przypadku o swoje. Chciał swe czlapaki podpiąć pod Ferrari ten Janusz biznesu? Trzeba było podpisać kontrakt. Taki jest dzisiejszy świat – to co produkujesz jest mniej ważne (w końcu jakaś chińska, czy tajwańska firma wyprodukuje ci, co tylko chcesz) niż marka. Ale to już dawno opisała Naomi Klein w “No logo”.

  Reply

Dodaj komentarz