To nie trwało długo. Oto pierwsza rozbita Corvette C8

Od premiery nowej generacji minęły zaledwie 3 tygodnie.

Od premiery nowej generacji minęły zaledwie 3 tygodnie.

O samym wypadku niewiele wiadomo. Jak można zauważyć po zniszczeniach samochodów, niebieska Corvette ze zbyt wysoką prędkością wjechała w zakręt, zjechała na przeciwległy pas i wjechała w poprawnie jadący srebrnego Chevroleta Equinox wyrywając z niego lewe tylne koło i uszkadzając całe zawieszenie.

Zniszczenia Corvette są znacznie mniejsze. Auto ma uszkodzoną lewą część przednie pasa, wyrwaną lampę, zdeformowaną maskę i z pewnością uszkodzone lewe zawieszenie. W środku wystrzeliła poduszka powietrzna chroniąc kierującego, co mogło nieznacznie uszkodzić kierownicę.

Zagraniczne media donoszą, że egzemplarz, który uległ wypadkowi nie był prywatny, a z floty prototypów General Motors. Niewykluczone, że była to jazda próbna wykonywana przez osobę zainteresowaną kupnem nowej generacji Corvette.

Przypomnijmy, że Corvette C8 napędzane jest umieszczonym centralnie, 6,2-litrowy, wolnossącym silnikiem LT2 V8, który produkuje 497 KM (365 kW) mocy oraz 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Opcjonalnie auto może być wyposażone w pakiet Z51 Performance, który podnosi parametry do 502 KM oraz 637 Nm.

Za przełożenie napędu odpowiada 8-biegowa, automatyczna skrzynia biegów wyposażona w dwa sprzęgła i przekazuje ona całą moc wyłącznie na tylne koła. Dokładne osiągi nie są znane, jednak potwierdzone zostało, że nowa Corvette rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund.

Pierwsze egzemplarze nowego Corvette mają trafić do klientów w Stanach Zjednoczonych na początku 2020 roku.

Pierwsza rozbita Corvette C8

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz