BMW Serii 4 przyłapane podczas testów

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać na testach zupełnie nową generację BMW Serii 4.

BMW kontynuuje testu nowej generacji Serii 4. Nowy prototyp wyjechał na publiczne drogi w Niemczech i tym razem we flagowym wariancie Coupe.

Nadwozie samochodu pod siatką kamuflażową zostało pokryte wieloma elementami, które mają za zadanie ukryć końcowy wygląd samochodu. Sukcesywnie spłaszczyły one wszelkie przetłoczenia do takiego stopnia, że prototyp aż przypomina poprzednią generację Serii 6 w Coupe.

Pewne jest jednak, że nowa Seria 4 otrzyma design bardzo zbliżony do nowej Serii 3, z którą dzieli płytę podłogową CLAR. Względem poprzedniej generacji auto zostanie znacząco odchudzone, co przełoży się lepsze właściwości jezdne.

W kwestii jednostek napędowych nie powinno być zaskoczenia. Dostępne będą te same silniki, które znajdziemy w aktualnej Serii 3, co oznacza bardzo szeroką paletę. Aktualnie dostępne jest 7 wariantów – 3 benzynowe, 3 diesla oraz 1 hybryda.

Premiera nowego BMW Serii 4 będzie miała miejsce w tym roku. Po premierze wariantu Coupe, do oferty dołączy również wersja z miękkim dachem, którą Bawarczycy testują od miesięcy.

2020 BMW Serii 4 – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2019

źródło: Motor1

TEST: 2020 Skoda Octavia Combi 2.0 TDI 150 KM DSG

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz