Bugatti zapowiada nowoczesną interpretację kultowego EB 110

16 sierpnia będziemy mieli okazję zobaczyć nową wersję klasycznego Bugatti EB 110.

Jeszcze kilka lat temu nowy model od Bugatti to było wielkie wydarzenie. Nawet jeśli była to jakaś nic-nie-ważna edycja specjalna Veyrona. Bieżąco firma pokazuje nowe modele non stop i po Chironie Sport, Chironie Sport ‘110 Ans’, Divo oraz La Voiture Noire przyszedł czas na kolejny model.

Teraz firma zapowiada premierę modernistycznej wersji kultowego modelu EB 110 z 1992 roku. Krótki film promocyjny niewiele zdradza, jednak potwierdzono została nazwa „EB110 Hommage”, a także możemy ujrzeć, że samochód zaadoptuje mały centralny wlot powietrza i przetłoczenia mocno zainspirowane oryginałem.

Bugatti nie zdradza kompletnie nic o nowym modelu i jedynie przedstawia go jako „110% legendy, 110% pasji, 110% gracji”. Premiera ma się odbyć w ten piątek, 16 sierpnia.

Jako bazę nowy model obierze Chirona, więc najpewniej jednostką napędową będzie znane i lubiane 8-litrowe W16 z czterema turbosprężarkami, które generuje 1500 KM i 1600 Nm.

Mówi się, że produkcja będzie ograniczona do 10 sztuk, każdy wyceniony zostanie na 8 mln euro, co w przeliczeniu daje 35 mln złotych.

Bugatti zapowiada nowoczesną interpretację kultowego EB 110

2020 Audi SQ8 - video test na polskich drogach

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz