Volkswagen Tiguan Coupe – hit czy kit?

Wydaje się, że moda na SUV-y Coupe zaczyna się rozkręcać, czy Volkswagen Tiguan będzie kolejnym samochodem, który otrzyma ten typ nadwozia?

Wydaje się, że moda na SUV-y Coupe zaczyna się rozkręcać, czy Volkswagen Tiguan będzie kolejnym samochodem, który otrzyma ten typ nadwozia?

Wydaje się, że aktualnie jesteśmy świadkami powstawania nowej mody na SUV-y Coupe, jedną z ostatnich maszyn, która otrzymała taki typ nadwozia jest Porsche Cayenne. Sportowa niemiecka marka należy do koncernu Volkswagena, spodziewać się możemy przez to, że VW AG pójdzie za ciosem i stworzy kolejny taki pojazd.

Aktualnie na rynku dostępna jest trzecia generacja Volkswagena Tiguana i wiemy, że pozostanie ona z nami na jeszcze dłuższy czas. Nie oznacza to jednak, że niemiecki koncern nie będzie wprowadzał do pojazdu żadnych nowości. Na początku tego miesiąca portal Auto Express opublikował informację, według której domniemanie auto otrzymać ma swoją wersję Coupe. Nie zostało to jednak potwierdzone w żaden sposób.

Nie przeszkodziło to niezawodnym grafikom z Kolesa.ru, aby stworzyć wizualizację maszyny. Samochód otrzymał agresywny wygląd jednak bez wielu agresywnych przetłoczeń, jego charakter opiera się o łagodne linie i liczne wloty powietrza. Tył został oczywiście przedłużony, a światła złączone zostały w jeden klosz, według najnowszych trendów.

Samochodem, na którym Volkswagen testuje teraz niecodzienne pomysły jest T-Roc. Jak wiemy, crossover ten otrzyma swoją wersję cabrio, według pogłosek w 2022 roku samochód ma również zostać zaprezentowany w wersji Coupe. Czy Volkswagen Tiguan będzie następny w kolejce do przejścia przez coupe-rewolucję?

źródło: Motor1, Kolesa.ru 

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz