2022 Chevy Corvette Z06 dysponować będzie mocą ponad 800 KM?

To o aż 300 koni mechanicznych więcej niż wypuszczona niedawno Corvette C8.

To o aż 300 koni mechanicznych więcej niż wypuszczona niedawno Corvette C8.

Chevrolet Corvette C8 jest z nami od nieco ponad miesiąca, pomimo tego o samochodzie nadal jest dosyć głośno. Popularność ta nie powinna jednak nikogo zaskoczyć z uwagi na to, że samochód świetnie się prezentuje, a najwięksi fani sportowych Chevroletów składali zamówienie na pojazd już 4 lata przed jego premierą.

Pod maską samochodu znalazł się 6,2-litrowy, wolnossący silnik LT2 V8 produkujący 497 KM (365 kW) mocy oraz 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Opcjonalnie auto można wyposażyć w pakiet Z51 Performance, który podnosi parametry do 502 KM oraz 637 Nm. Wydaje się, że jest to naprawdę ogromna dawka mocy, Chevy ma jednak na ten temat odmienne zdanie.

Według Automobile drugie dziecko marki – Chevrolet Corvette Z06, które otrzyma swoją nową generację w 2022 roku dysponować ma jednostką zapewniającą nawet ponad 800 koni mechanicznych. Mowa tutaj dokładnie o silniku V8 twin-turbo, jaki na ten czas znaleźć możemy w Cadillacu CT6-V’s Blackwing. Jednostka generuje 557 koni mechanicznych, jednak inżynierowie Corvette chcą z niej wycisnąć wszystko co się da. Ich celem według źródła ma właśnie być moc ponad 800 KM oraz 949 Nm.

Jeżeli Corvette Z06, które zadebiutuje za około trzy lata, rzeczywiście otrzyma taką ilość koni mechanicznych to z miejsca stanie się najpotężniejszym samochodem jaki amerykańska marka stworzyła. Miejmy jednak na uwadze, że nie są to potwierdzone dane, gdyby jednak tak się stało, raczej nie znajdzie się fan czterech kółek, który nie spojrzy przychylnym okiem na auto.

źrodło: Motor1, Automobile

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “2022 Chevy Corvette Z06 dysponować będzie mocą ponad 800 KM?

  • 28 sierpnia 2019 at 06:29
    Permalink

    Super auto, moje marzenie 🙂 Może kiedyś się dorobię

    Reply

Dodaj komentarz