Audi potwierdza premierę nowego RS7 Sportback we Frankfurcie

Premiera auta odbędzie się już we wtorek.

Premiera auta odbędzie się już we wtorek.

Audi oficjalnie zapowiedziało, że podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie nad Menem zaprezentowane zostaną dwa zupełnie nowe samochody. Są nimi nowa generacja RS7 Sportback oraz koncepcyjny model AI:TRAIL.

Całkowicie nowe Audi RS7 Sportback będzie wykorzystywać dokładnie tę samą technologię, co ujawnione niedawno RS6 Avant. Pod maską znajdzie się 4-litrowy, 8-cylindrowy widlasty silnik z systemem mild hybrid o mocy 600 KM oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Napęd będzie przekazywany inteligentnie na wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej Tiptronic, co pozwoli na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 3,5 sekundy (o 0,1 s szybciej niż RS6 Avant). Prędkość maksymalna zostanie elektronicznie ograniczona do 250 km/h z możliwością podniesienia do 280 km/h w pakiecie dynamicznym oraz do 305 km/h w pakiecie dynamicznym plus.

Na pokładzie znajdzie się pneumatyczne zawieszenie z aktywną regulacją w zależności od prędkości, aktywny układ wydechowy z czarnymi końcówkami, 48-woltowy układ elektryczny do odzyskiwania energii podczas jazdy, nawet 22-calowe felgi aluminiowe oraz ceramiczny układ hamulcowy.

2020 Audi RS6 Avant

Pod względem stylistycznym, RS7 nie będzie odbiegać od swojego praktyczniejszego brata z cyfrą „6”. Jego wizualizację wykonaną przez CarLifestyle możecie podziwiać z zdjęciu okładkowym i najprawdopodobniej idealnie odwzorowuje ono rzeczywistość.

Samochody z pewnością będą posiadały dokładnie taki sam przedni pas z przeolbrzymią atrapą chłodnicy, masywnymi przetłoczeniami na bokach i nadkolami wypełnionymi potężnymi, 22-calowymi aluminiowymi felgami o pięciu ramionach w kształcie litery V.

Publiczna premiera nowych generacji Audi RS7 Sportback oraz Audi RS6 Avant odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, które oficjalnie startują już we wtorek, 10 września.

2020 Audi RS6 Avant

źródło: Audi
zdjęcie główne: wizualizacja od CarLifestyle

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz