BMW X7 pojawi się z V12 pod maską?

Oznakowanie X7 M60i znaleziono głęboko ukryte w oprogramowaniu samochodu.

Oznakowanie X7 M60i znaleziono głęboko ukryte w oprogramowaniu samochodu.

BMW X7 to największy SUV w ofercie niemieckiego producenta. Auto zostało dość ciepło przyjęte, również podczas naszego redakcyjnego testu wersji xDrive 40i.

Aktualnie w palecie dostępnych jest pięć silników – trzy benzynowe i dwa diesla. Napęd we wszystkich konfiguracjach jest przekazywany na wszystkie koła, a moc waha się od 265 KM do aż 530 KM. Najpotężniejsza jednostka, M50i, pozwala rozpędzić tego olbrzyma od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 4,5 sekundy.

Co jeśli to nie wystarcza i ktoś chce więcej? Na ten moment musi się obejść smakiem lub szukać rozwiązania u konkurencji. Alpina pracuje nad podrasowaną wersją modelu o mocy podniesionej do ok. 600 KM, jednak pod maską wciąż znajdziemy 4,4-litrowe V8.

Pojawiła się nadzieja na mocniejszy wariant, dzięki pracy forumowicza Bimmerpost. Specjalista od oprogramowania samochodów marki BMW odkrył, że w systemie ukryty jest zestaw zegarów z emblematem X7 M60i. Idąc zgodnie z aktualnym nazewnictwem, to oznacza zastosowanie 6,6-litrowego silnika V12 z M760iL o mocy ponad 600 KM.

BMW na ten moment nie potwierdziło informacji o X7 M60i oraz o zastosowaniu silnika V12. Niemiecki producent zapowiedział rezygnację z jednostki w nowych modelach i wiadome jest, że nie pojawi się on w Serii 8 z uwagi na wysoką masę. Konkurencyjny Mercedes-AMG oficjalnie wycofał silniki V12 ze swojej oferty pod koniec 2018 roku.

BMW X7 xDrive40i – zdjęcia z naszego testu

zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz