Samochody elektryczne

Audi planuje mieć w ofercie 30 zelektryzowanych modeli do 2025 roku. 20 z nich mają być elektryczne

Wkrótce wszystkie modele Audi będą hybrydowe lub elektryczne?

Wkrótce wszystkie modele Audi będą hybrydowe lub elektryczne?

Audi bardzo poważnie podchodzi do tworzenia samochodów elektrycznych i planuje zgarnąć sporą część rynku dla siebie. Nowa generacja samochodów „e-tron” wkracza i zapowiada się interesująco. Pierwszy model, SUV nazwany po prostu Audi e-tron, został bardzo ciepło przyjęty.

Wkrótce do oferty dołączy usportowiona wersja modelu nazwana e-tron Sportback, czyli w skrócie ten sam model, jednak z opadającą linią dachu, czterema miejscami i nieco mniej praktycznym bagażnikiem. Jego debiut odbędzie się w listopadzie podczas targów w Los Angeles.

Audi Q4 e-tron Concept

To jednak nie koniec. Jeśli chodzi o samochody w pełni elektryczne, już w przyszłym roku pojawią się produkcyjne wersje konceptów Q4 e-tron oraz sedana e-tron GT. Pierwszy z nich będzie nieco mniejszym wariantem e-tron, a drugi bliźniaczym modelem z Porsche Taycan.

Oprócz tego Audi pracuje poważnie z hybrydami mild oraz hybrydami typu Plug-In. Już teraz zapowiedziano, że topowe wersje modeli RS6 Avant i RS7 Sportback z przydomkiem Performance będą właśnie hybrydami plug-in.

Na ten moment zakłada się, że do 2025 roku w gamie będzie łącznie 30 zelektryzowanych modeli i łączny ich udział w sprzedaży wszystkich modeli Audi ma wynosić przynajmniej 40%.

2019 Audi e-tron

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz