Tak wygląda nowy Volkswagen Golf

Tak prezentuje się ósma generacja najpopularniejszego modelu z Wolfsburga.

Tak prezentuje się ósma generacja najpopularniejszego modelu z Wolfsburga.

Oto i jest – nowy Volkswagen Golf [29 zdjęć]

Do sieci trafiły oficjalne zdjęcia ósmej generacji Volkswagena Golfa wraz ze specyfikacją i wariantami.

Volkswagen kończy właśnie przygotowania do premiery nowej generacji swojego najważniejszego modelu w ofercie – Golfa. Niemiecki producent już od kilku miesięcy ma ukończone oficjalne sesje zdjęciowe oraz nagrania filmowe, a kilka tygodni temu odbyły się zamknięte prezentacje dla wybranych dziennikarzy z całego świata, którzy przy okazji podpisali embargo o zakazie publikacji zdjęć i materiałów.

Zdjęcia poniżej nie pochodzą z zamkniętego eventu, więc mamy możliwość je zaprezentować. Komuś udało się sfotografować jeden z przedprodukcyjnych egzemplarzy ósmej generacji Golfa stojącego po prostu w fabryce.

Stylistyka nowego Golfa nie powinna być zaskoczeniem dla nikogo. Jest to ewolucja aktualnego modelu, która przy okazji wprowadza wiele najnowszych technologii i systemów.

Z zewnątrz samochód wygląda niemalże identycznie. Z przodu pojawiła się nieco węższa atrapa chłodnicy, przemodelowano zderzak, który teraz ma większe wloty powietrza oraz ozdobne listy w kolorze nadwozia, a lampy są teraz LED-owe i nieco mniejsze. Posiadają podświetlenie po całej obramówce, a widoczny na zdjęciu odstający pasek to element ozdobny z oznaczeniem technologii i nie świeci się.

Z tyłu model został maksymalnie uproszczony. Lampy są teraz mniejsze i nieco bardzo kanciate, a wszystkie linie są w pełnie wyprostowane, co daje znacznie lepszy efekt. Zderzak posiada chromowane wykończenie oraz dwie atrapy wydechu umieszczone na bokach.

Volkswagen Golf – zdjęcie szpiegowskie, marzec 2019 / fot. Carscoops

Wnętrze to połączenie nowoczesnego designu ID.3 oraz klasycznego rozkładu znanego z poprzedniej generacji. Znajdziemy tutaj ekran zamiast zegarów połączony z tabletem systemu info-rozrywki, a także panelem z przyciskami dotykowymi po lewej stronie. Klimatyzacja obsługiwana jest za pomocą specjalnej dotykowej wstawki w konsoli centralnej.

Pod maską nowej generacji Golfa będziemy mogli znaleźć szeroką gamę najnowszych jednostek napadowych – benzynowych, diesla oraz hybrydowych. Na ten moment wiadome jest, że pojawią się jednostki 1.0 TSI o mocach 95 KM oraz 110 KM, 1.5 TSI o mocy 150 KM, a także hybrydowy wariant o dwóch mocach – 204 KM oraz 245 KM wykorzystujący 1.5 TSI i silnik elektryczny. W ofercie nie zabraknie wariantów usportowionych GTI oraz R, jednak ich specyfikacje wciąż są tajemnicą i pojawią się one najszybciej w 2020 roku.

Oficjalna premiera ósmej generacji Volkswagena Golfa ma się odbyć 24 października.

2020 Volkswagen Golf – zdjęcia z fabryki + zdjęcia z planu filmowego

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Volkswagen Golf GTI – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz