Mercedes-AMG C63 będzie napędzany 4-cylindrową hybrydą

2-litrowy silnik z A45 w połączeniu z jednostką elektryczną będzie generował ponad 500 KM.

2-litrowy silnik z A45 w połączeniu z jednostką elektryczną będzie generował ponad 500 KM.

Downsizing przybiera na sile i niedługo wkroczy na stałe do oferty Mercedesa, w tym do wariantów AMG. Tobias Moers zapowiedział w zeszłym miesiącu, że nowa Klasa C oraz nowa Klasa S będą oferowane w wersjach hybrydowych typu Plug-In, a niedługo później ogłosił, że 2-litrowa jednostka z topowej Klasy A brandowanej logotypem AMG trafi do większych modeli.

Jeśli poskładamy wszystko w całość, jak sugeruje Autocar, mamy jasną wiadomość na temat przyszłości AMG. Może się okazać, że będzie ona stała pod znakiem M139, czyli nazwy kodowej 2-litrowego silnika z A45, który generuje w podstawie 387 KM, a w wersji „S” aż 421 KM. Jest to zupełnie nowy silnik, który według zapowiedzi ma mocno rozgościć się w gamie AMG.

Silnik M139 w AMG A45 S

Gdy zestawimy go nawet z niespecjalnie wydajnym silnikiem elektrycznym, łączna moc zestawu bez problemu przekroczy 476 KM dostępne dziś w C63, a nawet 510 KM, czyli aktualną wartość oferowaną w wersji „S”. Elektryczny wspomagacz przełoży się na znacznie większy moment obrotowy, a także lepsze osiągi przy niskich prędkościach.

Pod względem osiągów oraz zużycia paliwa, nowa jednostka napędowa może faktycznie mieć nawet jakiś sens. Dodatkowo w porównaniu z dotychczasowym M177, czyli 4-litrowym V8 biturbo, silnik jest sporo lżejszy – bez oprzyrządowania jest to 49 kg, a dodatkowa jednostka elektryczna i skromny zestaw baterii może w rezultacie dać podobną, jeśli nie mniejszą masę.

Na oficjalne informacje na temat C63 przyjdzie nam jeszcze poczekać. Według aktualnych informacji, nowa generacja Klasy C ma zadebiutować we wrześniu 2020 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, a wariant AMG C63 podczas targów w Genewie w marcu 2021 roku.

2021 Mercedes-Benz Klasa C – zdjęcia szpiegowskie

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz