Samochody elektryczne

Tesla Model S sfotografowana z ogromnym tylnym skrzydłem

Widoku takiego skrzydła na Tesli Model S się nie spodziewaliśmy.

Widoku takiego skrzydła na Tesli Model S się nie spodziewaliśmy.

O starciu pomiędzy Teslą Model S, a Porsche Taycan Turbo S o miano najszybszego samochodu elektrycznego na torze Nurburgring można by było już chyba nakręcić mini-serial.

Od momentu kiedy Porsche ogłosiło pobicie rekordu, Tesla robi wszystko, aby pokazać swoją wyższość. Niefortunnie podczas jednego z testów, prototypowa Tesla zepsuła się na torze i musiała zostać odholowana, ironicznie w tym samym momencie na obiekcie jeździło Porsche Taycan Turbo. Elon Musk nie odpuścił rywalizacji po tym incydencie i na Nurburgring szybko pojawiły się dwa kolejne egzemplarze prototypowej Tesli, jednak z licznymi modyfikacjami. Wyniki widocznie nie były zadowalający, ponieważ szpiedzy motoryzacyjny sfotografowali niedawno Teslę Model S z kolejnymi nowościami – większymi tylnymi spojlerami.

W pierwszej kolejności do klapy bagażnika przyczepione zostało ogromne, odstające skrzydło. Spojler tych gabarytów zapewnia znaczny wzrost siły docisku, co na Nurburgring może być kluczowe, z uwagi na liczne zakręty i szykany. Podczas kolejnego testu marka zdecydowała się na mniejszy spojler w formie poziomej płetwy z przezroczystego tworzywa sztucznego. Warto również zwrócić uwagę na to, że z klapy bagażnika samochodu zniknęło oznaczenie „Dual motor” i zastąpione zostało liczbą 100.

Poza tym, samochód zachował modyfikacje, jakie wprowadzone zostały do niego w połowie tego miesiąca. Mowa tutaj o przelotach powietrza za przednimi kołami, dużym dyfuzorze pod tylnym zderzakiem, szerszych nadkolach, węglowo-ceramicznych hamulcach oraz większych wlotach powietrza na przednim zderzaku. Dodany wcześniej mały spojler nie został usunięty, przez co Tesla Model S posiada teraz dwa tylne skrzydła, dzięki czemu dumnie może stanąć obok Porsche Cayenne Coupe, które cierpi na podobny syndrom.

Przypomnijmy, że jeżeli Tesla pobije rekord Porsche Taycan Turbo S i będzie chciała, aby wynik został uznany, to samochód w takiej specyfikacji, jaka ustanowiła czas, musi wejść do masowej produkcji. Mamy już jednak potwierdzenie, że tak się stanie, od samego szefa marki.

2020 Tesla Model S – prototyp testujący nowe spojlery

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz